Студентська платформа: Платні послуги у вузах – це узаконення корупції

01.09.2010
У минулу п’ятницю Кабінет Міністрів прийняв постанову “Про затвердження переліку платних послуг, що можуть надаватися державними та комунальними навчальними закладами”, розроблену Міністерством освіти і науки, яка відкриває шляхи для розвитку корупції у навчальних закладах та заробляння на студентах.

Так, до переліку платних послуг, які можуть надавати вузи, віднесли виготовлення студентських та учнівських квитків, залікових книжок, дипломів, підготовка до вступу до вищих навчальних закладів, складання зовнішнього незалежного оцінювання, забезпечення обмундируванням студентів та працівників ВНЗ, послуги закладів фізичної культури та спорту, користування бібліотекою, комунальні послуги для проживаючих у гуртожитках. Також на платній основі відбуватиметься проведення лабораторних занять для студентів у разі, коли такі заняття пропущені без поважних причин.

Подібна ініціатива була і у попереднього міністра Івана Вакарчука. Але вона зустріла рішучий спротив з боку студентського самоврядування та молодіжних організацій. Цього разу міністр освіти Дмитро Табачник скористався тим, що активне студентство на літніх канікулах, і тишком нишком, без широкого обговорення виніс постанову на Кабмін.

Прийняття цього документу – це фактично узаконювання поборів. Різниця в тому, що чесні і моральні викладачі не вимагали та не створювали умов для так званого “підробітку” на додаткових заняттях, тепер же це можна робити офіційно. Схоже, що даний крок направлений не на покращення якості освіти, а на вивід із тіні імпровізований освітянський бізнес. Ми проти неконституційної комерціалізації освіти.

Найближчим часом разом із органами студентського самоврядування, молодіжними та студентськими організаціями, студентськими профспілками відбудуться всеукраїнські акції протесту проти цього рішення Уряду.

“Студентська платформа”

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C