Публікація

Трибунал для Путіна

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії” (стисла назва “Трибунал для Путіна”) була створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, в яких вбачаються ознаки злочинів за Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, що стали об’єктом нападу. Ініціатива проводить активну роботу на міжнародному рівні, щоб використати чинні механізми в ООН, Раді Європи, ОБСЄ, ЄС та Міжнародному кримінальному суді для зупинення брутальності цих порушень.

Більше інформації – на окремій сторінці “Про ініціативу “Трибунал для Путіна”.

Що вважається воєнним злочином?
Це атаки на школи, лікарні, житлові будинки та інші цивільні об’єкти, а також невибіркові обстріли таких об’єктів, атаки проти цивільних, медиків, зґвалтування, взяття заручників, катування, розміщення військової техніки в житлових масивах (живий щит), примусова мобілізації на окупованих територіях, вивезення людей до Росії, та інші дії.

(!) Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Матеріали проекту

Новини

читати всі

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: