Публікація

Заява щодо рішення Чернівецької міської ради заборонити проведення на території міста ЛГБТ-заходів

31 жовтня 2019 року Чернівецька міська рада без обговорення підтримала проект рішення від 29 серпня 2019 року «Про розгляд електронної петиції гр. Гунька М. І. щодо внесення змін до Статуту територіальної громади міста про заборону ЛГБТ-заходів».

Цим рішенням Статут територіальної  громади  міста Чернівці доповнено новою статтею 53 наступного змісту:

«Стаття 53. Щодо встановлення мораторію на проведення ЛГБТ-заходів.

  1. На час дії статті 51 Конституції України, враховуючи положення Конвенції ООН про права дитини, встановити на території міста Чернівці мораторій на проведення публічних ЛГБТ-заходів».

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук ветував це рішення, і ми вітаємо таку позицію мера міста в демократичній державі, проте залишається загроза, що депутати подолають вето очільника міста, а відповідний пункт буде внесений до статуту.

На нашу думку, рішення, ухвалене депутатами Чернівецької міської ради, є нікчемним та неправомірним, адже:

  1. Зазначена петиція Миколи Гунька містить заклики до посягання на права людини та основоположні свободи (у цьому випадку – свободу мирних зібрань), а отже, не відповідає вимогам п. 1.4. Положення про електронні петиції в м. Чернівці.
  2. 9 липня 2019 року автор петиції був офіційно поінформований виконавчим комітетом Чернівецької міської ради про відсутність правових підстав для підготовки відповідного проекту рішення.
  3. Проект рішення  від 29 серпня 2019 року «Про розгляд електронної петиції гр. Гунька М. І. щодо внесення змін до Статуту територіальної громади міста про заборону ЛГБТ-заходів»:

–  суперечить статтям 24 і 39 Конституції України та статтям 11 і 14 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод  (свобода зібрань та об’єднання, а також заборона дискримінації, відповідно);

  • порушує частину 3 статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
  • ставить під загрозу позитивну оцінку реалізації Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України, четвертим блоком якого було визначено зовнішні відносини та фундаментальні права (недискримінація громадян України, іноземців, осіб без громадянства, вразливих груп, захист меншин).

– містить хибне та маніпулятивне твердження, що проведення публічних ЛГБТ-заходів суперечить статті 51 Конституції України та статті 29 Конвенції ООН про права дитини.

У зв’язку із зазначеним, вважаємо, що такі дії депутатів Чернівецької міської ради є суттєвим наступом на права та свободи людини, неприпустимі у суспільстві, що прагне стати частиною демократичного світу, завдають шкоди іміджу не лише міста Чернівці, а й міжнародній репутації України, а також закликаємо:

  1. Чернівецьку міську раду – скасувати рішення від 31 жовтня 2019 року.
  2. Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову відреагувати на цей випадок в межах своїх повноважень.
  3. Верховну Раду України, Президента України стати на захист конституційних прав громадян України та публічно засудити дії Чернівецької міської ради щодо заборони проведення публічних ЛГБТ-заходів.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

ГО Точка опори ЮА

ГО «Батьківська Ініціатива «ТЕРГО»

ГО «Правозахисний ЛГБТ Центр «Наш світ»

ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ»

Центр прав людини ZMINA

Асоціація УМДПЛ

ВГО «Гей-Форум України»

 

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 30 Березня 2021, 11:22
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 29 Березня 2021, 21:30
Кульчицька Юлія, ЛГБТ активіст_ка, 7 Листопада 2019, 18:24
Maksym Petrov, УГСПЛ, 7 Листопада 2019, 13:30
Тонкевич Віктор, Альянс.Глобал, 6 Листопада 2019, 23:18
Марія Агісян, 6 Листопада 2019, 23:02
Олег Барасій, 6 Листопада 2019, 22:55
Ростислав Дзундза, Бюро соціальних та політичних розробок, 6 Листопада 2019, 21:53
Руслана Панухник, ГО "КиївПрайд", 6 Листопада 2019, 21:49

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: