Публікація

2215 епізодів та 1966 постраждалих: огляд задокументованих воєнних злочинів Росії у березні 2024 року

Українська Гельсінська Спілка з прав людини продовжує документувати злочини РФ проти України. За березень 2024 року кількість епізодів зросла на 2215 і становить 47419 з початку повномасштабного вторгнення. Четверта частина з них – 10636 пов’язані із людськими втратами чи порушеннями прав цивільного населення.

Наслідки обстрілу Вінничини. Фото: ДСНС

У березні 2024 року дані про кількість епізодів показали найбільший їх приріст у Запорізькій (+451), Херсонській (+363), Сумській (+269), Київській (+234), Дніпропетровській (+176), Донецькій (+164), Харківській (+126), Чернігівській (+113), Миколаївській (+85) областях.

Кількість епізодів у розрізі областей. Інфографіка: УГСПЛ

Упродовж березня 2024 року за даними наших документаторів постраждали 1966 цивільних осіб. Найбільша кількість випадків по цих видах злочинів зафіксована у Луганській (1035), Чернігівській (161), Донецькій (160), Київській (113), Одеській (101), Сумській (97), Дніпропетровській (96), Запорізькій (79), Херсонській (78), Миколаївській (26) областях.  

Агресія РФ проти України продовжує відбирати життя та здоров’я у наших громадян. В березні 2024 року поранень зазнали 537 людей та зафіксовано загибель – 227 людей. Найбільша чисельність загиблих та поранених задокументована у Одеській (34 загиблих, 67 поранених), Донецькій (26 загиблих, 134 поранених), Херсонській (16 загиблих, 62 поранених), Сумській (15 загиблих, 82 поранених), Дніпропетровській (9 загиблих, 87 поранених) областях. 

Кількість загиблих та поранених у розрізі областей. Інфографіка: УГСПЛ

У березні 2024 року наші документатори зафіксували інформацію про зникнення 12 людей: в Чернігівській області — 3, в Київській — 5 та в Запорізькій — 4. Також зафіксували 7 випадків незаконного позбавлення волі людини у Чернігівській області.

Внаслідок російських атак зазнають руйнувань та пошкоджень житлові будинки та інші цивільні об’єкти. Обстріли цивільної інфраструктури фіксуються у населених пунктах як прифронтових територій, так і в більш віддалених від лінії зіткнення регіонах України. Впродовж останнього місяця станом на 24 березня 2024 року документатори зафіксували пошкодження 4291 об’єктів житлово-побутового призначення. 

Наслідки удару по Мирнограду Донецької області. Фото: Нацполіція

Документатори узагальнили інформацію про ймовірно скоєні міжнародні злочини повномасштабної російсько-української війни на території України, яку зібрали партнерські організації та регіональні громадські приймальні УГСПЛ у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» та завдяки  підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Детальну аналітику щодо жертв серед цивільного населення, руйнувань житлових будинків та цивільних об’єктів через збройну агресію РФ в Україні читайте у огляді задокументованих воєнних злочинів за березень 2024.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: