Публікація

Питання юристу від Франчук Анжела

Вітаю. Я одинока мама трьох діток (дві дівчинки і хлопчик), наразі ми проживаємо біля моїх батьків у кімнатці 12 м. кв. Зрозуміло, що заробити і скласти на власну квартиру при зарплаті 1200 грн просто не реально. Чи є можливісь вирішення житлового питання іншими шляхами.Наприклад передачі у власність житла яке залишилось після смерті одинокої людини, або ж можливість викупити його поступово виплачуючи вартість без %. наскількия розумію таке житло відходить у власність держави.

Відповідь юриста:

  Ви можете стати на квартирний облік. Відповідно до закону квартирний облік здійснюється, як правило, за місцем проживання громадян у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, раді або в центрі надання адміністративних послуг в вашому місті. На квартирний облік беруться  громадяни, які потребують поліпшення житлових умов.
            Підстава, на яку ви можете посилатися, є забезпечення жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами у вашому місті, наскільки я зрозумів читаючи ваше питання, ви підходите під даний критерій.
            Також згідно з законом ви маєте першочергове право на одержання  жилого приміщення оскільки ви є одинокою матір`ю.
            Заява про взяття на квартирний облік подається до відповідного виконавчого органу за місцем проживання громадян. Звернувшись до цього органу ви отримаєте більш детальну інформацію щодо переліку документів необхідних для подачі в вашому випадку.
Після того як ви станете на облік ви отримаєте можливість отримати житло в порядку черги, враховуючи економічний стан нашої країни отримати житло в найближчі 10 років практично не реально.
            Натомість я порекомендував би вам стати на соціальний квартирний облік. Соціальне житло – житло всіх форм власності (крім соціальних гуртожитків) із житлового фонду соціального призначення, що безоплатно надається громадянам України, які потребують соціального захисту, на підставі договору найму на певний строк, але саме користування платне (вартість оренди набагато нижча ринкової і частково компенсується державою).
            Взяття громадян на соціальний квартирний облік здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування на підставі вашої письмової заяви. Ви тут також підходите під критерії визначені законом.
            Отже, для вирішення вашої проблеми я би рекомендував стати на обидва обліки в відповідному органі місцевого самоврядування.
Способу який ви описали не існує.  Є договори довічного утримання але це вже інше питання. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: