Публікація

Гібридна гостинність: чи повернуться усі 5 тисяч українців з Чемпіонату світу?

12June 2018

12 червня, вівторок, о 12:00, в прес-центрі «Главкому» (м. Київ, вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція Української Гельсінської спілки з прав людини, Центру Громадянських Свобод та ініціативи Let My People Go «Гібридна гостинність: чи повернуться усі 5 тисяч українців з Чемпіонату світу?»

З 14 червня по 14 липня 2018 року в Російській Федерації проходитиме фінальна частина Чемпіонату світу ФІФА з футболу. Попри триваючий між Україною та РФ конфлікт, чинну рекомендацію МЗС України утриматися від подорожі до Росії, масові порушення прав людини на території цієї держави і реальну загрозу особистій безпеці є висока зацікавленість серед громадян України відвідати міста, де відбуватимуться матчі.

Російська Федерація продовжує активно застосовувати практику віктимізації громадян України. Проводяться безпідставні арешти за сфабрикованими справами в регіоні проведення ООС, в окупованому Криму та на території РФ, застосовується система «виманювання» осіб з території країни. Часто це відбувається незалежно від лояльності жертв щодо окремих аспектів російсько-українських відносин.

Під час заходу планується поінформувати громадськість про потенційні та реальні загрози безпеці громадян України, що існують в РФ напередодні фінальної частини Чемпіонату світу ФІФА з футболу 2018 року; про стан із дотриманням прав людини; про кількість сфабрикованих справ проти громадян України та ефективність їх захисту в судах Росії, про випадки викрадення людей.

Крім цього, будуть повідомлені контактні дані держустанов і громадських організацій України та Росії, куди можна буде звернутись нашим громадянам у разі виникнення небезпеки.

Спікери:

Олег Мартиненко – керівник відділу аналітикі Української Гельсінської спілки з прав людини

Олександра Романцова – заступниця голови правління Центру Громадянських свобод

Аля Шандра – головна редакторка Euromaidan Press, учасниця кампанії Let My People Go

Тетяна Ковальчук – заступниця міністра МВС України

 

Контактна особа: Максим Петров (УГСПЛ), 095 483 48 45

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: