Публікація

Як викладати міжнародне гуманітарне право в умовах війни: вебінар для педагогів

Українська Гельсінська спілка з прав людини запрошує вчителів, педагогічних працівників та зацікавлених у темі викладання МГП на вебінар «Методика викладання міжнародного гуманітарного права та прав людини в умовах війни: ключові аспекти для педагогів». Вебінар відбудеться 7 грудня 2023 року о 16:00.

Через повномасштабне вторгнення зросла потреба педагогів у знанні норм і принципів міжнародного гуманітарного права. Які правила діють під час війни? Що таке воєнні злочини і яка за них відповідальність? Як убезпечити себе в умовах війни? Хто і як може захищати права, зокрема і на тимчасово окупованих територіях? Ці питання потребують від педагогів розуміння для подальшого обговорення з учнями.

Разом з експертами, учасники вебінару розглянуть наступні питання:

  • Захист цивільного населення та особливо вразливих груп в умовах збройного конфлікту.
  • Співвідношення воєнної необхідності та гуманності.
  • Поняття законної військової цілі. 
  • Особливості режиму окупації.
  • Покарання за воєнні злочини.

Особлива увага буде приділена безпечним та ефективним методикам викладання питань МГП в учнівській аудиторії. Також учасники зможуть поставити експертам з МГП питання та отримати компетентні роз’яснення. 

Вебінар проведуть:

Олександр Войтенко — тренер освітніх програм для дорослих, експерт з освіти з прав людини, координатор проєктів ОБСЄ в Україні, освітній експерт з прав людини Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», освітній експерт з МГП та прав людини УГСПЛ.

Володимир Лисик — доцент кафедри  міжнародного права Львівського національного університету ім. Івана Франка, експерт з міжнародного гуманітарного права та захисту прав людини, член Міжвідомчої  комісії з імплементації в Україні міжнародного гуманітарного права, експерт УГСПЛ,  кандидат юридичних наук, доцент.

Не пропустіть шанс удосконалити свої викладацькі навички та отримати інструменти для успішного викладання МГП та прав людини в умовах війни. Для участі у вебінарі зареєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/WzD2idtcwPqbqYMi9  


Цей вебінар проводиться на допомогу педагогам, які братимуть участь у конкурсі на кращий урок за темою прав людини в умовах війни, та зацікавлених у викладанні МГП. З 15 грудня 2023 року до 10 січня 2024 року педагоги зможуть надіслати конкурсні роботи. Детальніше про умови участі читайте за посиланням: Конкурс для педагогів на кращий урок за темою прав людини в умовах війни

Коли: 07 грудня 2023 року з 16.00 до 17.30 год.

Де: платформа ZOOM

У разі додаткових питань звертайтесь, будь ласка, до координаторки освітніх проєктів УГСПЛ Світлани Побережник, за електронною поштою [email protected]


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: