Публікація

Відбулася презентація чат-боту CrimeaIsUAbot

8 вересня Представництво Президента України в Криму спільно з правозахисною організацією “КримSOS” та Українською Гельсінською спілкою з прав людини презентували телеграм чат-бот – CrimeaIsUAbot (t.me/CrimeaIsUaBot) – для громадян, які мешкають на території тимчасово окупованого Кримського півострова, для отримання типових  відповідей з найбільш розповсюджених питань, таких як оформлення паспортних документів, реєстрації фактів народження/смерті, які відбулися на тимчасово окупованій території, та найактуальніших процедурах перетину адміністративної межі через КПВВ.

Для команди Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим важливо працювати задля збереження зв’язків із громадянами, які проживають на тимчасово окупованому півострові. “Держава повинна створювати інструменти, які б максимально могли наближати адміністративні і інші послуги до кримчан. І мова не тільки про те, що зараз можна відвідати ЦНАП прямо на адміністративній межі, ми працюємо для запровадження онлайн послуг. Чат-бот CrimeaIsUAbot дозволяє отримати моментальну консультацію із найбільш популярних питань: оформлення паспорту громадянина України, свідоцтва про народження, актуальну інформацію по порядку перетину КПВВ. І це зі зразками документів та можливістю записатися в чергу на подачу документів. Ми продовжуємо працювати і над іншими напрямками, наша з партнерами амбітна мета – запровадження онлайн нотаріату для наших громадян з Криму. В умовах штучних обмежень з боку окупаційних адміністрацій, також робота йде і за напрямком розробки онлайн подачі документів в заклади вищої освіти для дітей з окупованих територій. Спільними зусиллями, у тісній співпраці з Мінреінтеграціі та Мінцифри ми будемо створювати та розвивати систему збереження зв’язків із громадянами до повної деокупаціі АР Крим та міста Севастополь” – розповіла під час презентації Перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Дар’я Свиридова.

Під час презентації учасники не тільки показали, як працює новий онлайновий інструмент, а й надали інформацію щодо найбільш популярних послуг, за якими звертаються до держави мешканці тимчасово окупованих територій та проблемних питань, з якими стикаються.

“В Криму зараз мешкає понад два мільйони громадян України. Жоден з них не може безперешкодно отримати або відновити паспорт громадянина України. У кращому випадку для цього треба їхати на підконтрольну територію, у гіршому – людина має проходити складні бюрократичні процедури, витрачати час та гроші. Ця проблема не має простого та швидкого рішення. Проте за допомогою чат – боту, який ми сьогодні презентуємо, мешканці Криму можуть швидко дізнатись про те, як їм отримати або поновити паспорт громадянина України” – коментує координаторка кримської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, юристка Анна Расамахіна.

У продовженні дискусії презентації со-координаторка громадської організації “КримSOS” Ольга Куришко розповіла, що “за даними Міністерства юстиції у 2019 році видано 3660 свідоцтв про народження дитини на окупованій території Криму. Такі свідоцтва видаються на підставі судового рішення. У 2019 році тільки в Херсонській області суди винесли приблизно 2118 таких рішень. У той же час окупаційна влада повідомляє, що у 2019 році видано більше 23 тис. свідоцтв про народження. Таким  чином, лише 15% дітей, народжених у Криму, документовані відповідно до вимог українського законодавства. Звичайно, це не досить точні дані, але вони відображають загальну не досить втішну тенденцію. Судова процедура є складною, тривалою та є лише однією із складових процесу отримання документів. Питання оформлення свідоцтва про народження або смерть залишається у ТОП запитів від кримчан до нашої організації з 2016 року. Саме тому, чат-бот містить окремий розділ по цій тематиці. Разом з партнерами, ми намагалися максимально просто розкласти процедуру оформлення документів та адаптувати шаблони  заяв до суду залежно від ситуації, в якій перебуває людина. При наповненні чат-боту ми враховували практику, яка склалася за цей час. Процедура отримання українських документів потребує спрощення, і таким рішенням могла б стати адмінстративна позасудова процедура, але зараз ми виходили з того, що визначено законодавством”.

Чат-бот є доступним за посиланням: https://t.me/CrimeaIsUaBot

Запис презентації:

Чат-бот є спільним продуктом Представництва Президента України в Автономній Республіці  Крим, громадської організації “КримSOS” та Української Гельсінської спілки з прав людини. 

Робота УГСПЛ щодо створення чат-бота стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: