«Злочинець не діє за стандартами»: 10 років, як росіяни збили МН17
17 липня 2014 року неподалік Торезу, що на Донеччині, армія РФ збила Boeing 777 –...
18 July 2024
Голова НАДС Наталія Алюшина та виконавчий директор Громадської спілки «Українська Гельсінська спілка з прав людини» Олександр Павліченко підписали Меморандум про співпрацю.
За словами Наталії Алюшиної, підписання Меморандуму про співпрацю є важливим кроком в рамках формування ефективної системи професійного розвитку публічних службовців за участю інститутів громадянського суспільства. Увага до прав людини з боку НАДС є постійною. А в умовах збройної агресії та тимчасової окупації частини території України проблема захисту прав і свобод людини є особливо гострою. Країною-агресором знехтувані основоположні цінності – мир, безпека, життя, гідність. Їх відновлення та захист є головним обов’язком держави. Тож вкрай важливо, щоб публічні службовці знали і застосовували не лише національні, а й міжнародні норми щодо поводження під час війни. Одним з перших кроків в рамках співпраці стане розроблення навчального курсу з міжнародного гуманітарного права.
В свою чергу, Олександр Павліченко зазначив, що співробітники Спілки мають значний досвід експертної та тренерської діяльності, а також захисту прав людини навіть на рівні Європейського Суду з прав людини. Це дозволить максимально задовільнити потреби публічних службовців у підвищенні професійного рівня з питань застосування законодавства України та міжнародних стандартів щодо поводження під час війни.
Відповідно до тексту документа, сторони співпрацюватимуть у питаннях реалізації освітніх і дослідницьких проєктів, проведення інформаційних заходів, розроблення програм підвищення кваліфікації та освітніх матеріалів для публічних службовців. Також домовлено про взаємну експертну допомогу у сфері професійного навчання публічних службовців на основі стандартів прав і свобод людини.
Підтримка освітнього напрямку в УГСПЛ здійснюється в рамках Програми USAID Ukraine «Права людини в дії», яка впроваджується нашою організацією.
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
17 липня 2014 року неподалік Торезу, що на Донеччині, армія РФ збила Boeing 777 –...
18 July 2024
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Дніпро ГО «Правозахисна Група...
15 July 2024
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у Запорізькій області, у рамках глобальної...
15 July 2024
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Суми, у рамках глобальної...
15 July 2024