Публікація

Нацагенство з питань держслужби та Українська Гельсінська спілка з прав людини підписали Меморандум про співробітництво

Голова НАДС Наталія Алюшина та виконавчий директор Громадської спілки «Українська Гельсінська спілка з прав людини» Олександр Павліченко підписали Меморандум про співпрацю.  

За словами Наталії Алюшиної, підписання Меморандуму про співпрацю є важливим кроком в рамках формування ефективної системи професійного розвитку публічних службовців за участю інститутів громадянського суспільства. Увага до прав людини з боку НАДС є постійною. А в умовах збройної агресії та тимчасової окупації частини території України проблема захисту прав і свобод людини є особливо гострою. Країною-агресором знехтувані основоположні цінності – мир, безпека, життя, гідність. Їх відновлення та захист є головним обов’язком держави.  Тож вкрай важливо, щоб публічні службовці знали і застосовували не лише національні, а й міжнародні норми щодо поводження під час війни.  Одним з перших кроків в рамках співпраці стане розроблення навчального курсу з міжнародного гуманітарного права.

В свою чергу, Олександр Павліченко зазначив, що співробітники Спілки мають значний досвід експертної та тренерської діяльності, а також захисту прав людини навіть на рівні Європейського Суду з прав людини. Це дозволить максимально задовільнити потреби публічних службовців у підвищенні професійного рівня з питань застосування законодавства України та міжнародних стандартів щодо поводження під час війни.

Відповідно до тексту документа, сторони співпрацюватимуть у питаннях  реалізації освітніх і дослідницьких проєктів, проведення інформаційних заходів, розроблення програм підвищення кваліфікації та освітніх матеріалів для публічних службовців. Також домовлено про взаємну експертну допомогу у сфері професійного навчання публічних службовців на основі стандартів прав і свобод людини.

 

Підтримка освітнього напрямку в УГСПЛ здійснюється в рамках Програми USAID Ukraine «Права людини в дії», яка впроваджується нашою організацією.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: