Публікація

Заява правозахисних організацій щодо арешту в окупованому Криму кримського татарина Меджіта Аблямітова

20 серпня 2020 року підконтрольний Росії так званий «Київський районний суд м. Сімферополя» заарештував 25-річного Меджіта Аблямітова. Він буде знаходитися в слідчому ізоляторі до 17 жовтня.

ФСБ 19 серпня затримала Меджіта за нібито участь в «українському націоналістичному батальйоні». Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. У відповідь на незаконні дії російських силовиків Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальні провадження за фактами незаконного позбавлення волі громадянина України (ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України), а також за порушення недоторканності житла шляхом проведення незаконного обшуку за його місцем проживання у Кіровському районі Автономної Республіки Крим (ч. 2 ст. 162 Кримінального кодексу України) працівниками незаконно створеного органу «УФСБ России по Республике Крым и городу Севастополю».

Дії окупаційної влади порушують норми міжнародного гуманітарного права, що забороняють застосування кримінального законодавства держави-окупанта на окупованій території (ст. 64 ЖК IV), а також норми міжнародного права прав людини, зокрема право на свободу і особисту недоторканність (ст. 5 ЄКПЛ, ст. 9 МПГПП),  та право на повагу до приватного життя (ст. 8 ЄКПЛ, ст. 17 МПГПП). 

Тож список українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються в Російській Федерації та окупованому нею Криму, знову зріс до щонайменше 101 особи. 78 політв’язнів з цього числа –  кримські татари.

З огляду на це, вимагаємо від Російської Федерації та окупаційної влади Криму:

  • негайно звільнити всіх затриманих;
  • провести оперативне, ефективне та неупереджене розслідування незаконних затримань та випадків фізичного насильства у Криму, а також притягнути винних у незаконних діях до відповідальності;
  • звільнити усіх раніше незаконно затриманих українських політичних в’язнів та припинити переслідування кримських татар, кримських мусульман, активістів та громадянських журналістів, включаючи адміністративні арешти, кримінальні звинувачення, конфіскацію майна та інші види репресій.

Ми закликаємо міжнародні організації та уряди іноземних держав:

  • продовжувати тиск на російський уряд, щоб зупинити переслідування представників кримськотатарського народу та проукраїнських активістів в Криму;
  • засудити використання Росією її власного законодавства щодо боротьби з тероризмом та екстремізмом для переслідування адвокатів, правозахисників і громадських активістів у тимчасово окупованому Криму;
  • посилити секторальні санкції проти РФ за систематичні грубі порушення прав людини, злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні в окупованому Криму, та ввести персональні санкції стосовно причетних осіб.

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Центр прав людини ZMINA 

Харківська правозахисна група

Регіональний центр прав людини

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: