Публікація

Журналісти звернулися до нардепів з вимогою прийняти закон про доступ до публічної інформації

Учасники громадського руху «Стоп цензурі!» 20 жовтня 2010 року вдруге звернулися з листом до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина та голів депутатських фракцій із закликом ухвалити законопроект «Про доступ до публічної інформації» (№2763) на поточній сесії парламенту.

Два тижні тому ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій закликала українську владу прийняти закон про доступ до публічної інформації.

«Ми будемо робити все, щоб проект закону про доступ до інформації, який був розглянутий Радою Європи, якнайшвидше був ухвалений у парламенті. ‹…› Президент дуже стурбований тими випадками, які трапляються з журналістами в Україні, й просив мене ще раз передати вам, що всі випадки насильства проти журналістів і випадки перешкоджання роботі журналістів він буде тримати на особистому контролі і зробить все, щоб винні в цьому були покарані», – заявила заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман, виступаючи на конференції «Забезпечення плюралізму медіа в Україні» 13 жовтня 2010 року.

«Вважаємо, що в нинішній ситуації, яка склалася навколо питань свободи слова та мирних зборів, ухвалення цього законопроекту стане для українського суспільства та міжнародної спільноти свідченням позитивних демократичних змін у державі. Наголошуємо, що ухвалення закону про доступ до інформації є надзвичайно актуальним питанням, адже такий документ у майбутньому регулюватиме процес комунікації між владою та суспільством, який потребує нагальної демократизації та прозорості. Ухвалення закону сприятиме реалізації засадничих принципів творення справжнього демократичного суспільства в Україні», – ідеться у зверненні учасників громадського руху «Стоп цензурі!».

Журналісти очікують, що голосування за законопроект «Про доступ до публічної інформації» (№2763) відбудеться 21 жовтня 2010 року, згідно із порядком денним.

Відповідно до законопроекту, визначена відповідальність за відмову чи затягування надання інформації та розширене коло суб’єктів, зобов’язаних надавати і оприлюднювати інформацію. Окрім цього, у презентованому законопроекті пропонують встановити обов’язок надавати інформацію з обмеженим доступом («має надаватися розпорядником»), якщо вона становить суспільний інтерес. Водночас розширений і перелік різновидів інформаційних запитів. Запит може здійснюватися поштою, факсом, телефоном, електронною поштою. Закріплюється право на усний запит для отримання оперативної інформації.

Під зверненням підписалися 450 журналістів та представники 150 громадських організацій, які підтримали заяву журналістського руху «Стоп цензурі!», однією з вимог якої є ухвалення такого закону.

Нагадаємо, що законопроект «Про доступ до публічної інформації» за дорученням голови Верховної Ради України Володимира Литвина був включений до розкладу засідань Верховної Ради України на 8 липня 2010 року, але був знятий з порядку денного. Наступного дня, 9 липня 2010 року, Верховна Рада не підтримала цей законопроект у другому читанні та в цілому.

Контактна особа:  Оксана Олексів, Новий Громадянин, тел. 066 321 75 85

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: