Публікація

Заява Української ради з питань біженців Всеєвропейський тиждень проти расизу повинен відповідати своїй назві!

Українська Рада у справах біженців* вітає керівництво МВС України, яке у дні Всеєвропейського тижня проти расизму повідомило українську та європейську громадськість про плани та успіх відомства в царині протидії расизму та ксенофобії. Проте Рада хоче звернути увагу керівництва МВС на те. що на наш погляд українська міліція теж, на жаль, як і суспільство загалом, у великій мірі уражена расовою та етнічною нетерпимістю. Незважаючи на велику кількість навчань особового складу правоохоронних органів та семінарів у царині протидії расизму та ксенофобії, проведених Управлінням моніторингу дотримання прав людини у діяльності ОВС Міністерства внутрішніх справ України, і надалі відбуваються кричущі порушення прав біженців та мігрантів працівниками МВС. Так. у Волинському пункті тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства УМВС України у Волинській області під загрозою депортації та примусового повернення перебувають сомалійські біженці: МВС України виявилося неспроможним провести безсторонню та об’єктивну перевірку обставин протиправної депортації з України тамільських біженців у 2008 році, та оприлюднити її результати, а самі українські міліціонери нерідко сприймаються іноземцями як фактор загрози.

«Я знав, що людину у формі міліціонера треба боятися», – говорить чотирнадцятирічний біженець з Сомалі А., який стверджує, що став свідком расистськи-вмотивованого побиття та пограбування вінницькими міліціонерами чотирьох сомалійських громадян. – «проте тепер, коли я побачив, що роблять українські міліціонери в цивільному одязі, я боюся кожного, кого зустрічаю на вулиці».

Хоча з моменту, коли Вінницька правозахисна група оприлюднила свідчення жертв нападу міліціонерів на біженців з Сомалі пройшло уже більше двох тижнів, ніхто із винуватих, ніхто із звинувачуваних в нападі не був притягнений до відповідальності, а реакція вінницької та київської міліції і прокуратури на цю ситуацію є неадекватною. Нас непокоять повідомлення про те. що керівництво МВС Вінницької області поширює інформацію, що факти побиття нібито не підтвердилися, а біженці не мають претензій до міліції. Українська рада у справах біженців звертається до керівництва МВС з вимогою не лише приймати участь у різноманітних конференціях та тренінгах у царині боротьби із ксенофобією та расизмом, але продемонструвати зацікавленість у тому, щоб негайно та ретельно розслідувати подібні випадки, а також притягати до відповідальності правоохоронців, які принижують, б‘ють та грабують іноземних громадян. – у тому числі біженців та шукачів притулку. Тоді можна було б відзначити, шо у ставленні працівників міліції до громадян з інших країн відбулися позитивні зміни, а міжнародні організації, зможуть оцінювати діяльність МВС України у сфері протидії расизму та ксенофобії не лише за обсягом «освоєних на протидію расизму» коштів, а за реальним станом дотримання українськими міліціонерами прав людини загалом і щодо протидії дискримінації, расизму і ксенофобії, зокрема.

В світлі існування такої проблеми та у випадку зацікавленості з боку керівництва МВС намагатися її вирішити, задля об’єднання зусиль Українська рада з питань біженців пропонує провести зустріч та обговорити шляхи вирішення проблеми.

Координатори УРБ

Мелеш Євгенія (80312 664829)
Курочкіна Марина (8048 7601616)
Грицай Віктор (8067 9302799)

*Українська рада з питань біженців – неформальне об‘єднання українських громадських організацій та благодійних фондів, які працюють для захисту прав та інтересів біженців та шукачів притулку. Членами УРПБ є БФ «Рокада» м.Київ, БФ «Донецький фонд соціального захисту та милосердя», Міжнародна громадська організація «Міжнародний рух «Міжнародна Амністія в Україні»», Одеський БФ «Співчуття», Міжнародний благодійний фонд охорони здоров‘я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (NEEKA), Фундація з натуралізації прав та прав людини «Сприяння» (м.Сімферополь), ГО «Вінницька правозахисна група», Юридично-консультаційний Центр профспілки «Солідарність» «Права людини не мають кордонів»(м.Львів), ГО «Південноукраїнський центр молодих юристів» (м.Одеса), БФ «Карітас-Caritas»,  ГО «Соціальна дія» (м.Київ), ХОБФ «Соціальна служба допомоги» м.Харків

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: