Публікація

Заява організації «Точка опори» щодо побиття її регіонального координатора в м. Одеса

Публікуємо офіційну заяву всеукраїнської громадської організації «Точка опори» з приводу побиття її активіста та його партнера 28 лютого в Одесі. Цей прикрий випадок є ілюстративним прикладом злочину на ґрунті ненависті, розслідування яких в Україні досі є неефективним та являє собою виклик захисту прав людини. Далі текст заяви.

 

Всеукраїнська благодійна організація «Точка опори» вкрай стурбована злочином на ґрунті ненависті, який стався вночі 28 лютого 2016 року в місті Одеса.

Регіонального координатора організації Ігора Захарченка та його партнера побили невідомі особи. Побиття супроводжувалося вигуками «підари, таких як ви, треба мочити». Їх довго били, намагалися відібрати рюкзаки, пошкодили одяг.

На нашу думку, це злочин на ґрунті ненависті, причиною якого є нетерпимість та упередження до гомосексуальних людей.

Чому ми засуджуємо такі злочини?

  1. Побиття будь-якої люди, незалежно від її сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності, походження, кольору шкіри, інвалідності, політичних поглядів чи за іншими ознаками – є неприйнятним в державі, яка дотримується правових принципів та рухається до добробуту та стабільності.
  2. Такі злочини мають тенденцію до збільшення, оскільки нападники вважають свої дії морально виправданими. Якщо громада не може ефективно покарати і засудити злочини на ґрунті ненависті, то інші потенційні злочинці вважатимуть за належне продовжувати свою діяльність.
  3. Злочини на ґрунті ненависті розвиваються по спіралі – це потужний сигнал всьому суспільству, що можна не нести відповідальність за злочинну діяльність. Це може призвести до подальших протиправних дій і утворити спіраль насильства.

Ми закликаємо суспільство засуджувати злочини на ґрунті ненависті та притягувати до кримінальної відповідальності винних осіб!

Ми звертаємося до Національної поліції України в Одеській області, Національного контактного пункту з питань злочинів, учинених на ґрунті ненависті при Головному слідчому управлінню Національної поліції України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Комітету з питань прав людини Верховної Ради України, – з вимогою прозорого розслідування та наглядом за вказаним злочином.

Ми звертаємо увагу на те, що зараз подібні злочини зараз не розслідуються за ст.161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян». Крім того, сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність прямо не внесені до переліку ознак цієї статті.

Це наша спільна відповідальність за дотримання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, яка зокрема, визначає, що внутрішня політика України формується через зміцнення поваги до прав людини та основоположних свобод, у тому числі, недискримінації осіб, які належать до меншин, та поваги до різноманітності.

Більше про обставини злочину на Національному ЛГБТ-порталі.

 

джерело: офіційний сайт ВГО “Точка Опори”

фото: lgbt.org.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: