Публікація

Закінчила роботу друга національна конференція Всеукраїнської асоціації зниження шкоди „Правозахисні організації, мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та зниження шкоди: працюємо разом”

Метою конференції було налагодження співпраці між правозахисними організаціями та Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ/СНІД в рамках розвитку програм зниження шкоди в Україні.

На конференції були присутні представники організацій з більшості регіонів України, донорських організацій, а також партнери з Росії.

В Росії співпраця правозахисних організацій з мережею зниження шкоди також розпочалася цього року. Наприклад, „Інститут прав людини”, благодійний фонд „За здорове суспільство” та благодійний фонд „Колодязь” започаткували нещодавно в Росію програму „Нова наркополітика”, яка базується більше не на боротьбі з явищем, а зі зниженням шкоди від цього негативного явища. Діяльність в рамках цієї програми спрямована на просування програми охорони здоров’я, освіти та інформування з метою зменшення ризиків, пов’язаних з ін’єкційним вживанням наркотиків, захисту споживачів наркотиків та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, від кримінального переслідування та дискримінації, удосконалення законодавства у цій сфері.

Проблема ВІЛ/СНІД залишається гострою в Україні. За останніми даними Міністерства охорони здоров’я станом на 1 жовтня 2003 року зареєстровано 59 397 ВІЛ-інфікованих. Але за оцінками ООН реальний рівень розповсюдження хвороби в Україні перевищує 1% населення (приблизно 500 тис. чоловік).

Уряд України проводить репресивну антинаркотичну політику, що спрямована на побудову суспільства без наркотиків. Наслідком такої політики є стигматизація та систематична дискримінація осіб, що споживають наркотики. Багато країн в цей же час змінюють акцент своєї політики на зменшення шкоди від споживання наркотиків.

З-за недосконалого законодавства в сфері охорони конфіденційної інформації та репресивного кримінального законодавства, а також усталеної дискримінаційної практики правоохоронних органів, в Україні систематично порушуються права осіб, які споживають наркотики або живуть з ВІЛ/СНІД. В такій ситуації співпраця цих організацій є життєво необхідною.

Планується налагодити регіональне співробітництво між цими організаціями, які будуть виступати в якості партнерів по спільним проектам у цій сфері.

Якщо ваша організація зацікавлена у співпраці з мережею людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, прохання контактувати з Секретаріатом РУПОРу.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: