Публікація

Задокументовані воєнні злочини впродовж жовтня 2023: огляд

Українська Гельсінська Спілка з прав людини продовжує документувати злочини РФ проти України. У жовтні 2023 року кількість епізодів зросла на 1796 і тепер їхня загальна кількість – 36281 з початку повномасштабного вторгнення.  Майже четверта частина із задокументованих воєнних злочинів пов’язана із людськими втратами або порушеннями прав цивільного населення. У цифрах це 8830 випадків. 

Найбільша кількість зареєстрованих епізодів у жовтні припадає на Запорізьку область (+728), Херсонську (+381), Дніпропетровську (+128), Миколаївську (+117), Чернігівську (+105) та Донецьку (+97) областях. 

Упродовж жовтня 2023 року постраждали 535 цивільних осіб

 

 

Агресія РФ проти України продовжує відбирати життя та здоров’я у наших громадян. У жовтні 2023 року кількість поранених становить 392, загиблих124. Найбільша чисельність задокументована у Донецькій (29 загиблих, 163 поранених), Херсонській (34 загиблих, 149 поранених), Луганській (22 загиблих, 1 поранених), Миколаївській (16 загиблих, 16 поранених), Запорізькій (9 загиблих, 26 поранений) областях. 

У жовтні цього року наші документатори зафіксували інформацію про зникнення 8 людей (у вересні – 21). Зокрема, в Херсонській (6) та Запорізькій (2) областях та 1 випадок незаконного позбавлення волі людини (Херсонська область).

Документатори узагальнили інформацію про ймовірно скоєні міжнародні злочини повномасштабної російсько-української війни на території України, яку зібрали партнерські організації та регіональні громадські приймальні УГСПЛ у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» та завдяки  підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Детальну аналітику щодо жертв серед цивільного населення, руйнувань житлових будинків та цивільних об’єктів через збройну агресію РФ в Україні читайте у Огляді задокументованих воєнних злочинів Росії за жовтень 2023


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: