Публікація

Задокументовані воєнні злочини впродовж грудня 2023: огляд

Українська Гельсінська Спілка з прав людини продовжує документувати злочини РФ проти України. У грудні 2023 року кількість епізодів зросла на 2091 і тепер їхня загальна кількість – 40393 з початку повномасштабного вторгнення.  Майже четверта частина із задокументованих воєнних злочинів – 9118 пов’язана із людськими втратами або порушеннями прав цивільного населення. 

У грудні найбільший приріст воєнних злочинів зафіксували у Запорізькій (+647), Луганській (+240),  Харківській (+211), Донецькій (+209), Херсонській (+197), Київській (+139), Чернігівській (+101), Одеській (+87) та Миколаївській (+81) областях.

Через віськову агресію Росії в останній місяць 2023 року постраждали 607 цивільні особи. Найбільшу кількість злочинів документатори зафіксували у Донецькій (130), Херсонській (127), Луганській (119), Київській (107), Харківській (32), Дніпропетровській (27), Одеській (21), Запорізькій (14) та Сумській (14) областях. 

У грудні загинуло 158 осіб та ще 298 отримали поранення

Статистика задокументованих злочинів свідчить, що найчастіше люди страждають внаслідок авіа-, ракетних, мінометних та артилерійських обстрілів, а також через вибухові пристрої різних типів. Так загинуло щонайменше 5435 осіб та поранено – 10907. 

Найбільша кількість загиблих з початку повномасштабного вторгнення РФ зафіксована в Донецькій (1915), Херсонській (744) та Луганській (664) областях. Щодо поранених –  Донецькій (3559), Херсонській (1657) та Запорізькій (1148). 

У грудні 2023 року документатори зафіксували інформацію про зникнення 6 людей: зокрема в Запорізькій області – 3, Харківській – 2 та Луганській – 1. Також до бази внесли інформацію про 8 випадків незаконного позбавлення волі людини (Луганська область – 4, Донецька – 1, Запорізька – 1, Харківська – 1, Чернігівська – 1). Крім того зафіксовано 22 випадки привласнення майна цивільних осіб чи цивільних об’єктів російськими військовими (Луганська – 15, Чернігівська – 3, Запорізька – 2, Харківська – 2).

Російські війська продовжують завдавати удари по цивільним об’єктам. Станом на 24 грудня 2023 року документатори УГСПЛ зафіксували пошкодження 1608 об’єктів житлово-побутового призначення. 

Наслідки обстрілу Курахового 17 грудня 2023 року. Фото: Нацполіція Донеччини
Наслідки обстрілу Курахового 17 грудня 2023 року. Фото: Нацполіція Донеччини

Документатори узагальнили інформацію про ймовірно скоєні міжнародні злочини повномасштабної російсько-української війни на території України, яку зібрали партнерські організації та регіональні громадські приймальні УГСПЛ у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» та завдяки  підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Детальну аналітику щодо жертв серед цивільного населення, руйнувань житлових будинків та цивільних об’єктів через збройну агресію РФ в Україні читайте у Огляді задокументованих воєнних злочинів Росії за грудень 2023 рік


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: