![](https://www.helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2024/07/zahlushky-UHSPL-750-450-piks-7-380x145.png)
Вимагаємо звільнити важкохворого активіста «Кримської солідарності» Тофіка Абдулгазієва
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
Робота адвоката громадської приймальні УГСПЛ в місті Миколаєві Ігора Скалька по захисту наркозалежного клієнта призвела до проведення офіційного моніторингу дотримання прав хворих з опіоїдною залежністю, які є учасниками програми ЗПТ, у Миколаївській області.
Клієнт Р. звернувся по юридичну допомогу в УГСПЛ з приводу того, що о 5.45 год. 22.08.2020 його за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України, було доставлено співробітниками Центрального ВП ГУ НП в Миколаївській області до ІТТ № 1 м. Миколаєва, де він повідомив, що потребує прийому препаратів замісної підтримувальної терапії.
О 8.25 годині працівниками конвойного підрозділу клієнт Р. був доставлений до наркологічного диспансеру, а потім до КНП «Миколаївський обласний центр паліативної допомоги та інтегрованих послуг» Миколаївської обласної ради, де він перебуває на обліку, однак там було відмовлено у видачі препаратів у зв’язку з вихідними днями. Телефони відповідних служб диспансеру також не відповідали.
Звернено увагу Омбудсмена на необхідність проведення суттєвих змін у законодавстві, запропоновано рекомендувати МВС та Мінюсту привести нормативні акти про організацію порядку взаємодії щодо забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії з урахуванням потреб організації ефективної замісної терапії наркозалежних громадян.
Запропоновано рекомендувати МОЗ України переглянути порядок та умови проведення замісної підтримувальної терапії хворих з опіоїдною залежністю для забезпечення прав пацієнтів на гідну медичну допомогу та прав медиків на достойну оплату праці.
У відповіді на запит адвоката УГСПЛ Ігора Скалька до Регіональнго координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області Вадима Жепало зазначено:
«Під час вивчення нормативних актів щодо взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів про забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії», у тому числі спільного наказу МОЗ, МВС, Мінюсту та Державної служби України з контролю за наркотиками від 22.10.2012 № 821/937/1549/5/156 мною дійсно встановлено ряд неузгодженостей, суперечностей та недопрацювань.
З метою узагальнення інформації, а також роз’яснення норм законодавства, мною організовано та проведено ряд робочих зустрічей з працівниками патрульної служби поліції, ізоляторів тимчасового тримання, медичним працівниками, керівництвом медичної служби СІЗО м. Миколаєва, громадськими організаціями, з результатами яких Ви можете ознайомитися на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
На сьогодні мною підготовлена узагальнена довідка про необхідність внесення змін до діючого законодавства України з питань функціонування програми замісної підтримувальної терапії, яка передана до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».
З лютого 2018 року Українська Гельсінська спілка з прав людини надає безоплатну правову допомогу людям, що живуть з ВІЛ/СНІД, уразливим до зараження ВІЛ та хворим на туберкульоз. З 2019 року допомогу було розширено и сьогодні правову допомогу можна отримати у мережі громадських приймалень УГСПЛ у 13 містах України. Адреси приймалень знаходяться за посиланням.
Наступним кроком юристів УГСПЛ з подальшого розширення правової допомоги було створення наприкінці 2019 року спеціалізованого чат-бота для підвищення оперативності реагування на юридичні запити.
Офіційно чат-бот був презентований в грудні 2019 року на Правозахисной неКонференції.
На порталі УГСПЛ безоплатний чат-бот для оперативної юридичної допомоги клієнтам ЛЖВ знаходиться в правому нижньому куті сторінки.
Також чат-бот розташований на порталі БО “100% Життя”, та в соціальних мережах Facebook, Instagram, Viber.
Інструкція щодо користування чат-ботом знаходиться за посиланням
Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
17 липня 2014 року неподалік Торезу, що на Донеччині, армія РФ збила Boeing 777 –...
18 July 2024
Україна повинна впровадити європейські норми із захисту персональних даних, який критикує частина експертів і бізнес....
09 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024