Публікація

Юристи Луцької приймальні УГСПЛ допомогли жінці з інвалідністю захистити її права

Лучанка з інвалідністю другої групи звернулася до юристів з проблемою: Департамент соціальної політики вимагає повернути понад 33 тисячі гривень.

У лютому цього року до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у місті Луцьку звернулася місцева жителька. Лучанка повідомила, що Департамент соціальної політики вимагає від неї повернути неправильно виплачену допомогу в розмірі понад 33 тисячі гривень.

Пані Оксана (ім’я змінено) отримувала субсидію на часткове відшкодування витрат на оплату комунальних послуг із 2010-го року. Жінка має інвалідність другої групи.

У січні цього року Департамент соціальної політики Луцької міської ради подав позов проти пані Оксани з вимогою стягнути виплачену їй впродовж останніх років соціальну допомогу, яку вона отримувала для утримання малозабезпеченої сім’ї. Своє рішення структура обґрунтовує поданням недостовірної інформації про майно: жінка не вказала, що у її власності знаходиться ще й земельна ділянка для ведення господарства та житловий будинок. У січні 2016-го року Луцький міськрайонний суд Волинської області виніс постанову щодо стягнення із лучанки 33 537 гривень, 53 копійок.

Пані Оксана за допомогою звернулася до працівників громадської приймальні УГСПЛ. Юристи підготували апеляційну скаргу на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області щодо скасування цього рішення, оскільки жінка має інвалідність та не може в повному обсязі  оплачувати комунальні послуги.

В результаті, Львівський апеляційний адміністративний суд  задовільнив скаргу пані Оксани і скасував постанову за позовом Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про стягнення виплаченої соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та закрив провадження у цій справі.

Підготувала Тетяна Карпів, координаторка Громадської приймальні УГСПЛ  у м. Луцьку

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: