Публікація

Юрій Мосєєнков на свободі. Але якою ціною?

Дива трапляються. І люди, щодо яких держава фабрикує кримінальну справу, іноді виходять на свободу.  Щоправда, для цього Юрію Мосєєнкову (а саме про нього піде мова) довелося витримати 5 років судової та слідчої тяганини, знущань правоохоронців, та майже три роки відсидіти в СІЗО. 

 

Нагадаємо, що ця історія почалась у 2005 році. Сонячного травневого дня Юрій Мосєєнков вийшов з дому поспішаючи на роботу. У дворі його «привітно зустріли» працівники міліції, які «попросили» проїхати до відділку. Там Юрій з жахом дізнався, що його звинувачують у вбивстві.

 

Складно уявити собі, що переживає невинувата людина, коли потрапляє в жорна системи. Юрія Мосєєнкова катували аж доки він не підписав незаповнені листи паперу. Йому довгий час не давали побачитися з адвокатом. Була навіть спроба покінчити життя самогубством…

 

Він не вчиняв того вбивства. Але суд йому не повірив, і в 2009 році  виніс вирок про позбавлення волі на 10 років.

 

Здавалося б вже нічого не можна зробити. Проте адвокати Юрія Мосєєнкова Олег Левицький та Олег Веремієнко боролися до останнього.

 

Завдяки їх зусиллям вирок було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції (Дніпровського районного суду міста Києва). І сьогодні суд прийняв рішення про повернення справи на додаткове розслідування та зміну запобіжного заходу Юрію Мосєєнкову на підписку про невиїзд.

 

Як це стало можливим? Такій історії позаздрили б метри детективного жанру! Адвокати виявили, що в справі відсутні близько 50 аркушів, включно з протоколом відтворення та протоколом огляду місця події. «З технічних причин» відеокасета з записом відтворення обставин вбивства стає непридатною до використання. Таємним чином зникли ВСІ речові докази по справі, зокрема, знаряддя вбивства (!!), а також куртка зі слідами крові, яка, начебто, належала Мосєєнкову. З цим предметом одягу у слідчих взагалі плутанина вийшла. Адже куртка, яка належала Мосєєнкову, як зазначено в матеріалах справи, мала синій колір. В протоколі її обшуку колір зазначено як коричневий, а на експертизу надійшла невідомо ким оглянута і опечатана «куртка синтетична чорна на чорній підкладці». 

 

 Абсолютно  все вказувало на фабрикацію  матеріалів справи. І суд не міг не взяти це до уваги. Зокрема, як стало відомо УГСПЛ, судом була винесена окрема ухвала на адресу прокурора міста Києва, в якій зазначається про необхідність розслідування протиправних дій по штучному створенню доказів обвинувачення, допущених посадовцями прокуратури Дніпровського району м. Києва. 

Отже, Юрій  Мосєєнков на свободі. Але хто  поверне йому 5 років, які стануть тепер найстрашнішими спогадами його життя? 
 

Справа  була підтримана Фондом стратегічних справ УГСПЛ 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: