Як оформити перепустку в зону АТО? Поради юристів УГСПЛ
Як відомо, в’їзд на неконтрольовану територію та виїзд з неї здійснюється за умови пред’явлення паспортних документів, що посвідчують особу, та дозволу (перепустки). Перепустку до зони АТО можна оформити за допомогою Інтернету, поштою чи подати особисто. У цій статті ми розглянемо порядок оформлення перепустки онлайн.
Одним з найактуальніших питань, з яким звертаються переселенці до громадської приймальні УГСПЛ у місті Рівне, є оформлення перепусток в зону АТО — адже в багатьох людей там лишилось майно, родина чи поховані рідні. За останні півроку нашими юристам було оформлено близько двох десятків таких перепусток.
Отримати перепустку онлайн. Алгоритм дій
Найбільш зручним та швидким способом отримання перепустки є оформлення її через Інтернет. На жаль, існує проблема доступу до мережі Інтернет у переселенців старшого віку та таких, які наразі проживають у селах. У такому випадку внутрішньо переміщена особа може звернутися за допомогою до приймалень УГСПЛ, в державні органи влади, у яких є доступ до Інтернету (наприклад, місцеві управління праці та соціального захисту, відділи міграційної служби), або ж до родичів, знайомих, яким можна довірити роботу з персональними даними.
Оформлення перепусток здійснюється на спеціально створеному для цього порталі СБУ за адресою https://urp.ssu.gov.ua/ !
Важливо звернути увагу, щоб адреса сайту була саме такою, адже відомі випадки шахрайства, коли люди переходять за схожою адресою, і зловмисники отримують доступ до їхніх персональних даних. Якщо маєте сумніви — уточніть адресу на офіційному сайті Служби безпеки України.
Для того щоб зареєструватися на сайті, потрібно мати електронну пошту. Таку пошту варто реєструвати на українських або іноземних поштових сервісах (gmail, yahoo, ukr.net і т.д.), але ні в якому разі не на російських (mail.ru, yandex.ru і т.д.).
Після заповнення відповідної реєстраційної форми на сайті, на вашу електронну адресу надійде лист з логіном і паролем, через які ви отримаєте доступ до свого персонального акаунту.
Після того як ви зайшли на сайт з власного акаунту, оберіть опцію «подати заяву», сектор переміщення та громадянство. Якщо ви все зробили правильно для вас має відкритися формуляр заяви.
Заповнюйте формуляр надзвичайно уважно, адже помилка навіть в одній цифрі може призвести до того, що вашу заявку відхилять. Вказуйте чітко маршрут (блок-пост через який здійснюватиметься в’їзд, переміщення по самій зоні АТО) та мету (наявність власного житла (адреса), родичів (контактні дані), поховань рідних (територіальне розміщення).
При цьому важливо пам’ятати, що мета поїздки повинна підтверджуватися і відповідними документами.
Якщо ви зазначите неправдиві або некоректні дані, майте на увазі, що вашу заявку відхилять.
У формулярі пропонується можливість завантажити скан-копії документів, як показує практика, ця опція не працює належним чином і зазвичай завантажити такі копії не вдається. Проте це не є перепоною для оформлення перепустки, якщо чітко вказано усі необхідні дані та мета в’їзду.
Якщо з вами слідуватимуть діти, які не досягли 16 років, обов’язково вкажіть це у відповідному полі.
Перед тим як натиснути кнопку «далі», яка знаходиться справа знизу заяви, обов’язково перевірте усі заповнені дані. У разі, якщо щось вказано неправильно, у вас є можливість скасувати подачу заяви.
Зверніть увагу!
- Після того як ви натиснете кнопку «далі», ви не зможете відмінити подачу заяви або змінити дані.
- З одного акаунту можна подати не більше 5 заявок.
- Строк надання дозволу становить 10 днів, проте іноді це займає і більше часу.
- Після спливу строку, інформація про надання дозволу або відмову відображається автоматично у вкладці «історія подачі заяв».
Навпроти прізвища заявника має з’явитися надпис зеленого кольору «ОФОРМЛЕНО. Вашу заявку буде зареєстровано протягом 3 робочих днів».
Хоча за логікою, згодом статус мав би мінятися на «зареєстровано», як показує практика подачі заявок, цього не відбувається.
Кожній заяві присвоюється індивідуальний номер, якщо ви клікнете на нього, то для вас відкриється заповнений формуляр заяви, у якому буде поле «номер перепустки». Це важлива інформація оскільки саме за цим номером Вас зможуть ідентифікувати в базі при перетині блок-посту, при цьому варто зауважити, що номер заяви і номер перепустки — це два різні номери.
Перетин блок-посту неповнолітніми
Перетин лінії зіткнення дітьми до 16 років відбувається в порядку, передбаченому Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.
Відповідно — повинні бути наявні проїзний документ дитини та дозвіл другого з батьків. Для осіб віком 16-18 років — оформлюється окрема перепустка.
Додатково рекомендуємо ознайомитись з Тимчасовим порядком в’їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства).
Матеріал підготувала Олена Романова, юрист Рівненської громадської приймальні УГСПЛ