Публікація

Як кримчанам отримати виплати ВПО: рекомендації юристів

Кримчани теж можуть отримувати виплати як внутршньо переміщені особи (ВПО). Як їх можна отримати – розповідають юристи громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини  (УГСПЛ) з питань Криму.

1. Підготуйте документи, що посвідчують особу та місце реєстрації. Якщо у паспорті немає даних про реєстрацію, можна пред’явити військовий квиток, трудову книжку або документи на квартиру чи будинок

2. Зверніться до ЦНАПу, відділу соцзахисту. Також цією послугою скористатись в «Дії»

3. Заповніть заяву, яку вам нададуть працівники ЦНАПу або соцзахисту.

У заяві маєте вказати:

  • Прізвище, ім’я, по батькові заявника;
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • Дату народження;
  • Відомості про зареєстроване місце проживання звідки ви перемістились;
  • Адресу місця, куди ви перемістились та контактний номер телефону;
  • Номер поточного рахунка «єПідтримка» або номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) для виплати допомоги;
  • Наявність статусу особи з інвалідністю;
  • Відомості про неповнолітніх дітей.

4. Виплати мають бути призначені протягом 10 днів з моменту подання заяви.

Встановлені дві суми грошової допомоги (для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн, для інших осіб – 2000 грн), які виплачуються без будь-яких застережень, як-то втрата роботи, наявність житла чи депозиту.

Увага! Така допомога не надається внутрішньо переміщеним особам, які отримали довідку ВПО до 24 лютого 2022 року, окрім осіб, які отримували адресну допомогу для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг, та осіб, які повторно перемістились з тимчасово окупованої території України.

Громадські приймальні УГСПЛ, що допомагають постраждалим від війни, працюють за підтримки Програми USAID Ukraine «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: