Публікація

Як держава економила на пожежниках

Кабмін незаконно позбавив українських пожежників компенсації за недоотриманий формений одяг. Таке рішення прийняв окружний адміністративний суд м. Києва.

 

За захистом порушених прав до суду звернувся колишній сержант служби цивільного захисту. Пожежник з 1992 по 2009 був змушений купувати спецодяг за власний рахунок. Коли ж за станом здоров’я він був звільнений з посади та звернувся за компенсацією витрачених коштів, йому відповіли, що грошей він не отримає. Адже Кабмін, з метою зекономити на пожежниках, прийняв постанову № 319 від 08.04.2009 року.

 

У ній йшлося про те, що особам рядового та начальницького складу цивільного захисту, звільненим за  станом здоров’я недоотриманий на момент звільнення формений одяг не видається і грошова компенсація не  нараховується. Виходило, що купувати формений одяг – це приватні витрати особи, що отримувала й не без того не велику зарплатню.

 

Постанова діяла майже рік, не зважаючи на те, що її положення суперечили Кодексу законів про працю, Закону України «Про правові засади цивільного захисту», Закону України “Про  соціальний  і  правовий  захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

 

Фактично уряд позбавив десятки тисяч людей, які щодня ризикують життям на службі держави, належних їм коштів. Держава змусила пожежників купувати спецодяг за власний кошт, і не збиралася це компенсувати.

 

На днях суд скасував вказану постанову. За словами адвоката Вячеслава Якубенка, який представляв інтереси вогнеборців у суді: «Бажання влади зекономити бюджетні кошти не може бути аргументом для утисків пожежних, які і так роками купують за власні кошти кітелі, кашкети, чоботи. Хоч оскаржувана постанова і була прийнята ще урядом Тимошенко, нинішній Кабмін захищав її в суді, як свою власну“, – зауважив адвокат.

 

 

Справа була підтримана Фондом стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: