Публікація

Виїзд з тимчасово окупованих територій через Крим не є злочином

До юристів Української Гельсінської спілки з прав людини неодноразово звертаються громадяни з питанням: чи законно виїжджати з окупованих територій через Крим?
В громадській приймальні УГСПЛ у Дніпрі, яка працює на базі Правозахисної Групи «СІЧ», нагадують: виїзд з тимчасово окупованих територій через Крим не є злочином.
Зараз росіяни залякують українців з тимчасово окупованих територій, що їм загрожує за це 15 років ув’язнення.
«Така інформація є фейковою. В українському законодавстві немає жодної схожої норми і заборони. Окрім цього, зазначу: якщо людині загрожує небезпека, потрібно їхати в будь яку сторону, щоб зберегти своє життя», – пояснює юристка Правозахисної Групи «СІЧ» Юлія Полєхіна.
Вимушене перетинання державного кордону України, вчинене в стані крайньої необхідності – не є порушенням правил перетинання державного кордону.
«Також важливо знати: ми не можемо гарантувати безпеку з боку окупаційної влади» – наголошують у громадській приймальні.

Громадські приймальні УГСПЛ, що допомагають постраждалим від війни, працюють за підтримки Програми USAID Ukraine «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: