Публікація

Ви ще не зізналися у вбивстві? Тоді ми йдемо до вас! (сценарій вбивства від шосткінської міліції)

Повернення з армії – не завжди приємна подія. Адже там ти знаходишся під пильним оком керівництва, за тебе несуть відповідальність. Можна бачитись з рідними, іноді виходити в місто і відпочивати з друзями. А хто знає, що може трапитись з тобою вдома?

> Син Єфросинії Воскобійник Олександр повернувся додому з армії в рідну Шостку. Життя тільки починалось. Друзі, робота, дівчата, все це чекало на нього. Проте радісним сподіванням вже за 4 дні прийшов кінець.

В будинку, в якому мешкав хлопець, сталося вбивство. Невідомий наніс 11 ножових ударів колишньому тренеру з плавання і зник з місця злочину. Перед міліцією постала задача – знайти вбивцю і притягнути його до суду. Але ж навіщо довго шукати?

> Як розповідає Єфросинія Воскобійник її сина спочатку доставили у відділок міліції за порушення громадського спокою. Затримали там на п’ять днів, а після цього висунули звинувачення у вбивстві. Для того, щоб «допомогти у зізнанні» 19-річного хлопця катували, не дозволяли зустрітися з матір’ю, вчили що і як розповідати в суді. Розказали як вести себе під час слідчого експерименту та навіть намалювали план приміщення де він буде проходити. Якщо він зізнається, міліціянти обіцяли в суді розповісти про те, що хлопець діяв у стані самооборони.

Цікаво чим керувалися правоохоронці окрім власних припущень, якщо відсутні відбитки пальців, зброя, якою скоєно вбивство, немає жодних показань свідків стосовно Воскобійника.

> Правоохоронцям не вдалося зламати хлопця, тому в суді він виступив і розказав все, що з ним робили. Суддя відправила справу на дорозслідування, а Олександр Воскобійник вже 10 місяців знаходиться в СІЗО.

Майже подібна історія сталася з сином Надії Сапун. Ії сина також катували у відділку міліції, і таки примусили підписати явку з повинною. На підставі якої і було висунуте звинувачення. Після цього рішенням суду його було засуджено до 10 років ув’язнення, 4 з яких він вже відбув.

> Пані Сапун та Воскобійник не єдині жертви шосткінської міліції. На прес-конференції в УНІАН вони оприлюднили вщент заповнені мешканцями Шостки підписні листи. Там підписалися люди, яких так чи інакше скривдили «правоохоронці».

Для того аби змінити, чи якось вплинути на ситуацію, Матері Сапун, Воскобійник та інші небайдужі мешканці Шостки, оголосили безстрокову акцію протесту під стінами Генпрокуратури. Вони вимагають переглянути рішення та створити спеціальну комісію для розслідування фактів катувань і тортур, що чиняться у шосткінській міліції.

Якщо ж державні посадовці не зважатимуть на них, жінки заявили, що готові розпочати суху голодовку та здійснити акти самоспалення.

Марина Говорухіна

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: