Публікація

Владо, приборкай угодовський екстаз напередодні виборів! – пропонують правозахисники

Громадські правозахисні організації стурбовані численними випадками відкритого та безцеремонного втручання місцевої влади у виборчий процес. Найбільш масово факти участі посадових у процес передвиборчої агітації, порушення рівності прав кандидатів спостерігаються у регіонах.

Приміром, у першому новорічному числі газети „Голос народу”, засновниками якої є Чортківська райдержадміністрація та районна рада Тернопільської області, надруковано „Заяву-звернення до виборців району” на підтримку одного з кандидатів у Президенти. Серед підписантів згаданого звернення – 25 посадовців органів місцевої влади: голова райдержадміністрації, районної та міської ради, їхні заступники, голови сільських рад, інші посадові особи органів виконавчої влади та самоврядування, директори шкіл та вищих навчальних закладів, керівники закладів охорони здоров”я та культури…

Заява рясніє зразками безцеремонної агітації: „заявляємо про свою беззаперечну підтримку”, „докладемо максимум зусиль для його перемоги”, „це єдиний кандидат, який пропонує змістовну програму, стратегію розвитку нашої держави”, „він людинолюбець та справжній християнин. Україна переможе тільки з ним”…
Як відомо, закон „Про вибори Президента України” однозначно забороняє органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, їхнім посадовим особам втручання у виборчий процес, у тому числі участь у передвиборній агітації.

Хто мав би нагадати чиновникам про їхні конституційні обов”язки? Про необхідність докласти максимум зусиль для захисту інтересів територіальних громад, виконання Конституції та законів, актів Президента та Уряду України – але аж ніяк не для перемоги на виборах будь-кого з кандидатів у Президенти ?
З приводу появи у пресі згаданої заяви-звернення громадська правозахисна організація “Гельсінська ініціатива-ХХІ”, котра є членом УГСПЛ, подала скаргу до Окружної виборчої комісії 169-го територіального виборчого округу.

Вищезгадані факти правозахисники розцінюють, як демонстративне порушення законного обмеження на ведення передвиборної агітації, як застосування засобів адміністративного тиску на своїх підлеглих, в першу чергу – працівників бюджетних установ, студентів навчальних закладів. „Гельсінська ініціатива” пропонує виборчій комісії застерегти від аналогічних порушень виборчого законодавства посадовців місцевої влади, виборчі штаби кандидатів та ЗМІ, таким чином захистити право громадян на вільне волевиявлення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: