Публікація

Влада активно готується до виборів і збирає інформацію про всіх

УГСПЛ отримала документ, який доводить, що Адміністрація Президента України збирає по всій країні інформацію про суспільно-політичні та соціально-економічні процеси в регіонах. Такі паспорти регіонів мали бути створені до 9 липня 2010 року, а потім вони мали щоквартально оновлюватися.

З однієї сторони, можна сказати, що це природній процес і влада хоче знати, що відбувається у регіонах. Але швидше це викликає багато запитань щодо далеко недемократичної форми управління, а також використання адміністративного ресурсу Партією Регіонів.

Достатньо давно, за часів Кучми, у 2001 році Український державний центр соціальних служб для молоді Державного комітету молодіжної політики, спорту та туризму затвердив своїм наказом Форму соціального паспорту регіону та терміни збору інформації: http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.4516.0. У цьому випадку можна сказати про збір звичайної інформації.

Цей же паспорт на додаток до даних, що були раніше включені до цього соціального паспорту, містить багато інших даних. Зокрема, інформацію про всі підприємства, установи та організації регіону. Але головне, що збирається інформація щодо керівників усіх підприємств, установ та організацій в регіоні. Серед іншої ця інформація включає:

– Партійність (політичну орієнтацію),

– Кого він підтримував на виборах Президента 2010 року

– Рейтинг серед населення

– Можливість співпраці.

Нагадаємо, що ці данні збираються щодо всіх керівників усіх органів влади в регіоні: органів місцевого самоврядування, міліції, прокуратури, судів тощо. Також вони збираються й на інших керівників та бізнесменів у регіоні.

Така ж сама інформація міститься щодо депутатів всіх рівнів та голів міст та селищ.

Очевидно, що збір таких даних немає нічого спільного з демократією. Фактично, це бази даних на всіх впливових громадян в країні, що в подальшому дозволять партії Регіонів формувати та реалізовувати свою політичну стратегію.

Збір інформації про особу характерний для спецслужб тоталітарних країн. Надзвичайно дивно, що такою справою почала займатися АП.

Відповідно до законодавства, збір такої інформації про особу заборонений без його згоди. Крім того, у органів влади не має визначених законом повноважень для збору подібної інформації.

Раніше, на початку липня, правозахисники вже звинувачували Адміністрацію президента в зборі інформації. Тоді АП це категорично заперечила: http://www.president.gov.ua/news/17366.html.

Тоді ж інформація про збір інформація виплила на Заході країни, зокрема, Львівській та Івано-Франківській областях: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=84298. Тоді сказали, що це «ініціатива на місцях» і централізованого збору інформації не відбувається.

Наприкінці липня Українська правда повідомила про збір такої ж інформації у Чернівецькій області: http://www.pravda.com.ua/news/2010/07/26/5251041/

У нашому документі, хоча він й загальний, мова йде про Київську область (хоча можливо вона наведена як приклад).

Але як бачимо, все достатньо централізовано, оскільки не може бути однакової ініціативи у зовсім різних місцях. У кожному регіоні випливає однаковий документ, на підставі якого збирається інформація. Чи й надалі АП це заперечуватиме?

Дивіться також отриманий документ:

Паспорт__района.pdf

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: