Публікація

Відкрите звернення учасників Четвертого Форуму правозахисних організацій з приводу вбивства активіста-природоохоронця Олексія Гончарова

м. Київ, 30 – 31 травня 2009 року

 

Генеральному Прокурору України О. Медведьку

Міністру внутрішніх справ України Ю. Луценку

Голові Служби безпеки України В. Наливайченку

Секретарю РНБО Р. Богатирьовій

 

Голові Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин порушення Конституції України та законів України, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу К. Куликову.

Ми, представники правозахисних громадських організацій України, приголомшені безпрецедентним фактом вбивства 26 травня 2009 року киянина Олексія Гончарова та побиття його дружини.

Нам відомо, що Олексій Гончаров протягом тривалого часу послідовно виступав проти нищення ландшафтного заказника «Острів Жуків», зокрема проти протиправної забудови його території та видобутку піску на заповідних землях. На жаль, багаторазові звернення громадського активіста до контролюючих та правоохоронних органів з вимогами припинити протиправну діяльність не мали належного реагування. Лише після оприлюднення Олексієм Гончаровим фактів про злочини проти довкілля у загальнонаціональних ЗМІ міліція вперше спромоглася втрутитися та призупинити протиправні дії, хоча поруч у заказнику «Острів Жуків» надалі чиняться схожі правопорушення.

За останні роки довкола місцевості «Конча-Заспа» та заказника «Острів Жуків» завдяки глибокій корумпованості всіх причетних органів влади укорінилась розвинута система тіньового бізнесу на землі та надрах. Ми змушені визнавати, що кримінальний грабунок природних ресурсів став всеукраїнським явищем: від злодійських рубок лісів у Карпатах, браконьєрського видобутку гравію у карпатських річках та на Дністрі до знищення рекреаційних зон у столиці та нелегальних розробок вугілля у шахтах-копанках Донбасу. Але саме в згаданому випадку багаторічна атмосфера безкарності підштовхнула організаторів кримінального бізнесу особливо зухвало переступити закон, вдавшись до демонстративного вбивства людини.

Учасники IV Форуму правозахисних організацій України вимагають від керівництва МВСУ провести оперативне, всебічне та об‘єктивне розслідування випадку вбивства Олексія Гончарова та побиття його дружини.

Ми звертаємось до керівництва Генеральної прокуратурі України, МВСУ та СБУ з вимогою: провести розслідування фактів розкрадання найціннішої природної території Києва – заказника “Острів Жуків”, протизаконної розробки надр, намиву та забудови заповідних земель, а також зв‘язків між природоохоронними порушеннями та рішеннями влади з ознаками корупції.

Ми вважаємо необхідним утворення під патронатом РНБО спеціальної контрольно-аналітичної комісії для оцінки дій та бездіяльності органів державної влади, управління та самоврядування, що становлять загрози національній безпеці у сфері екополітики, природокористування та заповідної справи.

Ухвалено у Києві 31 травня 2009 року

[1] Форум був організований всеукраїнською асоціацією громадських організацій «Українська Гельсінська спілка з прав людини». У ньому взяло учать 152 учасники, що є представниками 105 правозахисних організацій з 45 міст країни різних областей.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: