Публікація

Відкрите звернення національних природоохоронних організацій

Ми, представники національних природоохоронних організацій, звертаємося до Вас, шановний Миколо Яновичу, з проханням розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України ситуацію, що сталася під час проведення засідання Колегії Міністерства охорони навколишнього
природного середовища України, яке відбулося 29 квітня 2010 року.


За вказівкою Міністра охорони навколишнього природного середовища України Бойка В. О. на перше засідання Колегії Міністерства, з часу
призначення цього міністра, не було допущено члена Колегії – директора Оргуського інформаційно-тренінгового центру, першого заступника голови Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Тетяну Валентинівну (наказ Мінприроди України No. 160 від 13 квітня 2010 р. “Про склад Колегії
Міністерства охорони навколишнього природного середовища України”).

Охоронці Міністерства не допустили її в приміщення Мінприроди України, посилаючись на особисте розпорядження міністра, не пред’явивши при цьому жодного документу, який би пояснював з правової точки зору таке рішення.

Це безпрецедентний в історії засідань Колегії Міністерства випадок. Протягом всього часу роботи Колегії, за усіх попередніх міністрів Мінприроди України, громадськість відзначала значний ступінь відкритості у діяльності Колегії. Тетяна Тимочко неодноразово виступала на попередніх засіданнях Колегії Мінприроди України, намагаючись донести ставлення громадських організацій до діяльності Міністерства та його посадовців. Колеги знають її як фахового і безкомпромісного захисника довкілля. Протягом багатьох років навіть ті посадовці, які зазнавали критики з її боку, розуміли, що це її право, як людини, як фахівця і, нарешті, як представника української громадської екологічної організації.

Протягом засідання Колегії, дізнавшись про причину відсутності Т. Тимочко, до головуючого на засіданні звернулись кілька членів
Колегії – заступники міністра та народні депутати України, які спочатку пояснили йому недоречність такого кроку, а потім заявили про його неприпустимість. Міністр у цей час був відсутній, а керівник служби охорони, до якого звернулися для врегулювання цієї проблеми, посилаючись на вказівку Міністра, заборону не скасував.

Жодного документу, який би свідчив про виключення Т. Тимочко зі складу Колегії, до початку засідання не було пред’явлено. До того ж, Мінприроди на виконання чинного законодавства України, зокрема Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська конвенція) традиційно залучало громадські екологічні організації до роботи Колегії.

Склалося враження, що такими своїми діями Міністр Бойко В. О. намагався показати присутнім на засіданні Колегії начальникам обласних управлінь охорони навколишнього природного середовища та Державної екологічної інспекції, представникам Держводгоспу, Держлісгоспу та іншим присутнім як саме слід поводитися з громадськістю.

Вважаємо неприпустимим таке ставлення до громадянського суспільства, тим більше у природоохоронній сфері, де права громадян, крім національного законодавства, захищені спеціальними міжнародно-правовими актами.

Просимо Вас, шановний Миколо Яновичу, дати оцінку таким діям Міністра Бойка В. О. і повідомити нас щодо прийнятого рішення. Ми хочемо знати, чи відповідають такі дії Міністра політиці Уряду щодо громадськості, чи цей безпрецедентний випадок слід розглядати як самоуправство конкретного посадовця.


З повагою,
Уповноважені представники
громадських організацій:

Українське ботанічне товариство                                 К.  Ситник
Всеукраїнська екологічна ліга                                   Т.  Тимочко
Українське товариство охорони природи                   В.  Шевчук
Українська екологічна асоціація “Зелений світ”          Ю. Самойленко
Всеукраїнська громадська організація “Чиста хвиля”      А.   Єришева
Національний екологічний центр України                  І.    Сіренко
Українська екологічна асоціація “Зелений світ”          М.  Коробко
Всеукраїнська дитяча спілка “Екологічна варта”          О.   Пащенко
Національний молодіжний центр
“Екологічні ініціативи”                                         Д.  Коротких


29.04.2010 р.

Відповідь просимо дати за адресою:
01033, Київ, вул. Саксаганського, 30-В, оф. 33
Всеукраїнська екологічна ліга
Тел/факс: 251-13-32

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: