Публікація

В Україні запустили перший правозахисний відеокурс про права людей, які живуть з ВІЛ

З ініціативи БО «100 відсотків життя» стартував спецпроект про і для людей, які живуть з ВІЛ, та їх рідних. Також матеріали відеокурсу будуть корисними для медичних і соціальних працівників, правозахисників, громадських активістів, працівників поліції, чиновників. Саме у відповідь на їх запит було створено такий спецпроект.

«Знай свої права» має на меті:

а) допомогти розібратись з основними і найважливішими правами людей, які живуть з ВІЛ;

б) навчити розрізняти ключові порушення прав

в) розкрити дієві та реальні механізми, алгоритми, важливі аспекти захисту прав людей, які живуть зВІЛ.

Складається спецпроект з 6 тем: дискримінація, сімейні права, медичні права, соціальні права, спілкування з поліцією, захист прав. Містить експертні відеолекції, тематичні інтерв’ю, практичні тести та спеціальні інформаційні довідки. Авторами контенту є експерти Української Гельсінської спілки з прав людини: Наталя Козаренко, Олена Проценко, Андрій Галай, Максим Єлігулашвілі. Додатково до розробки «Знай свої права» долучилася Тетяна Краснопольська з Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

«Права людини — це слова, які часом можуть бути незрозумілі, адже не до кінця визначені кордони: що ж це таке особисто для кожної людини. Наша організація і особисто я багато років поспіль боремось за права людей в Україні і поза її межами. Право бути людиною, яка заслуговує на повагу й може цю повагу отримувати. Право на роботу, освіту, свободу, пересування. Фундаментальне право, на якому будується весь цивілізований світ: мати свою точку зору та її висловлювати. Багато людей готові все життя провести за ґратами, щоб їх цього права не позбавили. За це не просто варто боротися — заради цього є сенс жити», – переконаний Дмитро Шерембей, голова координаційної ради БО «100 відсотків життя».

Розробником спецпроекту виступила студія онлайн-освіти EdEra, створена навесні 2014 року. Їх силами створено вже більше 20 онлайн-курсів, 11 інтерактивних підручників та 12 спецпроектів.

На початку 2018 року в співпраці з Міністерством освіти і науки України EdEra розробили унікальний «Онлайн-курс для вчителів початкової школи», на якому навчається більше 165 тисяч користувачів.

Відеокурс «Знай свої права» є частиною комплексного проекту «Прискорення заходів з подолання ВІЛ-інфекції в Україні» (HealthLink), що реалізовується з осені 2017 року у 12 регіонах України силами БО «100 відсотків життя» в партнерстві з Альянсом громадського здоров’я. Основна мета 5-річного проекту HealthLink – прискорити процес подолання епідемії ВІЛ в Україні через  можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ і почати лікування. Проект містить у собі 2 глобальних напрямки: сервісні послуги для клієнтів та активності з адвокації на національному та регіональному рівнях. Все це має забезпечити в країні умови

для сталого надання сервісів і послуг пацієнтам за фінансової підтримки держави та у партнерстві з громадським сектором.  Більше про проект читайте тут.

Для нас дуже важлива Ваша думка! Якщо маєте зауваження чи побажання стосовно спецпроекту, поділіться з нами через цю форму, будь ласка.

Ще про проект тут.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: