Публікація

В Україні з’являться діти, яких не існує

Хто придумав не реєструвати дітей, які були народжені не в пологовому будинку? Хто зекономив на матерях, які народили чи народять вдома? Хто хоче затягати молодих батьків по судах? Правильна відповідь – Міністерство юстиції України.

В багатьох засобах масової інформації з’явилося повідомлення про те, що відтепер в Україні, діти, які були народжені не в пологовому будинку, реєструватися не будуть, за винятком екстрених випадків. Домашніх дітей, які з’явилися на світ без зайвих свідків, тягатимуть по судах. Виняток робитимуть тільки тим, хто справді просто не встиг доїхати до пологового. Отримати свідоцтво про реєстрацію дитини зі старим пакетом документів – довідкою від педіатра та заявами від двох свідків – більше не вдасться.

До вашої уваги коментар Максима Щербатюка, юриста Української Гельсінської спілки з цього питання:

“Потрібно зазначити, що змінами, які були внесені Міністерством юстиції у Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні було виокремлено окрему групу матерів, які обмежуються у своїх правах на реєстрацію своєї дитини.

Зокрема, якщо раніше жінки, які народжували дома мали можливість зареєструвати свою дитину на підставі медичної довідки і заяви двох свідків присутніх при пологах, то тепер вони такого права позбавлені і змушені добиватися реєстрації  своєї дитини через суд.

Таке виокремлення видається незрозумілим і невмотивованим, зважаючи, на досить поширену в Україні, як і у багатьох інших країнах,  практику народження дітей у домашніх умовах.  По суті для цих матерів безпідставно створюються додаткові перешкоди у реалізації ними своїх прав, тобто є підстави говорити про їх дискримінацію при внесенні відповідних змін до законодавства.

З іншої сторони, народженні дома діти, фактично зависають у повітрі (залишаючись безправними) до часу коли батьки зможуть і схочуть  пройти доволі тривалий судовий процес щодо їх реєстрації.  І тут так само потрібно говорити про порушення прав цих дітей, які протягом тривалого часу не будуть зареєстровані.

Однозначно від цього нововведення виграє державний бюджет, оскільки на таких дітей до їх реєстрації неможливо отримати жодного виду допомог, які передбачені законодавством для сімей з дітьми. Також не можливо буде отримати пільги, як багатодітна сім’я, якщо ця дитина буде третьою у сім’ї”.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: