Публікація

В Україні планують прийняти закон щодо проведення мирних зборів та демонстрацій

Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув законопроекти про порядок організації і проведення мирних заходів та акцій в Україні.

Голова Комітету Геннадій Удовенко зазначив, що наразі прийняття такого закону є актуальним і створило б можливості для підведення правового підґрунтя до здійснення одного з найважливіших конституційних прав людини – права на свободу мирних зборів. Він вважає, що “нагальна необхідність у його прийнятті назріла давно. Його відсутність не раз призводила до інцидентів різного роду і характеру, сутичок громадян різної політичної та релігійної орієнтації між собою та правоохоронцями”.

Йшлося про те, що сьогодні мирні масові заходи громадян широко застосовуються політичними партіями, рухами, громадсько-політичними організаціями для вирішення соціально-економічних і політичних проблем, пред’явлення органам виконавчої влади і органами місцевого самоврядування своїх вимог, особливо тих, що стосуються соціальної сфери, підвищення життєвого рівня людей.

На сьогодні зареєстровано вже три законопроекти щодо проведення мирних зборів і демонстрацій.

Члени Комітету ухвалили рішення об’єднати законопроекти народних депутатів України І.Миговича та Г.Удовенка й подати на розгляд парламенту єдиний законодавчий акт.

Третій законопроект був поданий Президентом України і містить низку положень, що обмежують конституційні права і основні свободи громадян. Про це, зокрема, окремо наголошувалося у відкритому зверненні 56 правозахисних організацій, що було прийняте 1 квітня на Форумі правозахисних організацій.

Текст звернення можна знайти тут >>

Також нагадаємо, що минулої осені парламент відхилив прийнятий у першому читанні законопроект щодо проведення масових зборів і демонстрацій. Але тоді він не був поданий Президентом…

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: