Публікація

В Україні запрацювала коаліція з документування воєнних злочинів “Україна. П’ята ранку / Ukraine 5 AM Coalition”

В Україні почала працювати коаліція з документування воєнних злочинів “Україна. П’ята ранку / Ukraine 5 AM Coalition”. Така коаліція потрібна, щоб захистити жертв російської збройної агресії в Україні і притягнути до відповідальності вище керівництво РФ і безпосередніх виконавців воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну від 24 лютого 2022 року правозахисники щоденно фіксують воєнні злочини, злочини проти людяності, грубі порушення прав людини. Це вбивства та поранення мирних жителів, знищення цивільних споруд, культурних об’єктів, мародерство, прикриття військових цивільними, призов громадян з Криму і на Донбасі в армію окупанта, перешкоджання мирним зібранням, викрадення проукраїнських активістів.

Україна. П’ята ранку/Ukraine 5 AM Coalition” вже почала збирати та систематизувати таку інформацію. Надавати правовий захист жертвам. Учасники коаліції мають відповідний фах та досвід, адже вони вже документували найтяжчі злочини з початку російської агресії в Криму, Донецькій та Луганській області від 2014 року. Готували сотні звернень до міжнародних судів.Коаліцію утворили 16 українських правозахисних організацій. Зокрема учасниками стали:

 

 

 

 

 

 

Основна робота коаліції складатиметься з декількох напрямків:

 

  • Документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних у ході російської збройної агресії проти України;
  • Інформування громадськості в Україні і за кордоном про найтяжчі злочини під час російської агресії в Україні;
  • Навчання журналістів та волонтерів щодо роботи зі свідками воєнних злочинів та документування; 
  • Захист жертв російсько-української війни шляхом використання національних та міжнародних механізмів правосуддя;
  • Забезпечення ефективної скоординованої співпраці національних та міжнародних неурядових організацій щодо процесів правосуддя;
  • Сприяння забезпеченню невідворотності покарання за найтяжчі злочини та створенню спеціальних механізмів притягнення до відповідальності владної верхівки РФ за скоєння злочину агресії проти України. 

Також правозахисники почали навчати волонтерів та журналістів документуванню свідчення очевидців. І закликають свідків злочинів повідомляти про це на пошту [email protected]

 

Участь УГСПЛ в коаліції здійснюється в рамках за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: