Публікація

В Україні втретє вручать Антипремію «Це Яйце!» за сексизм у медіа

Уже стало гарною традицією – напередодні Міжнародного дня прав людини відзначати Антипремією “Це Яйце!” медіа та публічних осіб за матеріали про сексизм. У 2021 році сексизму не поменшало в політиці та медіа, тож антипремія “Це Яйце” покликана вже втретє привернути увагу до сексистських висловлювань і публікацій.

 

Минулого року таку антивідзнаку отримали очільники партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко і Давид Арахамія за сексистське обговорення своєї колеги Ірини Аллахвердієвої, кандидатка на посаду міської голови Києва Ірина Верещук, а також  “став помітним” «ZIK» — нині закритий проросійський інформаційний телеканал.

 

Цього року організації-засновниці антипремії додали спеціальну номінацію “Моралізатор року” за висловлювання на адресу жінок, як вони мають виконувати свою “справжню роль”.

 

Антипремія «Це Яйце!» вручається медійними громадськими організаціями як некомерційна ініціатива з 2019 року та започаткована: ГО «Жінки в медіа», Кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центру прав людини Zmina, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини».

 

Номінації антипремії:

  • «Сексистський матеріал» — конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ чи радіо, в друкованому чи онлайн ЗМІ.
  • «Сексистське висловлювання» — за сексизм, висловлений публічною особою (чиновники, політики, лідери думок та інші) у медіа чи соцмережах.
  • Спеціальна антипремія “Моралізатор року” — за публічне висловлювання в медіа чи соцмереж з оціночним судженням щодо жінки та її соціальної ролі.

 

Організаційний комітет прийматиме до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що сталися у період з 1 листопада 2020 року до 1 листопада 2021 року. Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються. Кількість номінацій від однієї людини необмежена. Кандидатів/ок на премію просимо внести до короткої ФОРМИ до 21 листопада 2021 року https://forms.gle/3UghFDQJ5a9mWNMu6

 

Офіційний хештег антипремії #цеяйце

Сторінка у Facebook https://www.facebook.com/antipremiya

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: