Публікація

В ООН доповідь України про ситуацію з правами людини розглядали 3 години

Цього тижня Рада ООН з прав людини особливо прискіпливо вивчала ситуацію з правами людини в Україні. Така зацікавленість з’явилась через запровадження нового механізму діяльності Ради – Універсального періодичного огляду. Україна за новим механізмом звітувала 13 травня.

Для огляду представниками України була представлена доповідь, підготовлена на основі матеріалів від Міністерств та Уповноваженого з прав людини.

Свої зауваження та рекомендації до доповіді направили до Ради ООН з прав людини і 6 правозахисних організацій, серед яких Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група.

За словами виконавчого директора УГСПЛ Володимира Яворського, доповідь та її розгляд тривали понад 3 години. Українському уряду було поставлено більше 40 запитань. Особливу увагу учасники заходу приділили трьом блокам питань:


– відсутність боротьби з дискримінацією, зростанню ксенофобії та злочинам на ґрунті ненависті;
– катування та жорстоке поводження в міліції та місцях позбавлення волі;
– незалежність українського омбудсмена, ефективність діяльності Н.Карпачової.

Як зауважив Володимир Яворський, на запитання українські посадовці відповідали відверто. Зокрема, уряд визнав існування фактів катування та жорстокого поводження, проте нічого не зазначив про те, як Україна буде з цим боротися.

За результатами розгляду доповіді, вже на цьому тижні будуть оприлюднені рекомендації для України, за виконанням яких стежитиме міжнародна спільнота.

Національна доповідь уряду України (російською): http://lib.ohchr.org/HRBodies/UPR/Documents/Session2/UA/A_HRC_WG6_2_UKR_1_R.pdf

Добірка матеріалів Управління Верховного Комісара ООН по правах людини по Україні http://lib.ohchr.org/HRBodies/UPR/Documents/Session2/UA/A_HRC_WG6_2_UKR_2_R.pdf

Резюме, підготовлене Управлінням Верховного Комісара ООН по правах людини по Україні http://lib.ohchr.org/HRBodies/UPR/Documents/Session2/UA/A_HRC_WG6_2_UKR_3_R.pdf  

Марина Говорухіна

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: