Публікація

В чотирьох країнах відбулися церемонії нагородження премією „Великий Брат”

Нещодавно в Німеччині, Іспанії, Швейцарії та Австрії відбулися церемонії нагородження премією „Великий Брат”. Ця премія, яка щорічно вручається у багатьох країнах під егідою міжнародної організації Privacy International, має на меті відзначити найбільш брутальні порушення права на приватність в країні за минулий рік.

В Німеччині переможцем стала вимога Німецької Пошти щоби всі працівники повідомляли про вид захворювання, якщо вони були на лікарняному більше двох місяців, і тим самим відмовилися би від права на конфіденційність медичної інформації про себе.

Спеціальна Політична нагорода дісталася німецькому уряду, уряду Баварії, Нижньої Саксонії та деяких інших земель за „їхні зусилля, що спрямовані на боротьбу з тероризмом, та у прийняті жорсткого законодавства, яке дозволяє радикальні обмеження основних прав і свобод щодо великої кількості непідозрюваних осіб”.

В категорії Захисту Споживачів нагороду отримала компанія Metro AG’s Future Store за „пропаганду транспондера або так званого RFID (прибор ідентифікації особи за допомогою радіохвиль) в своїх супермаркетах”.

Іншими переможцями стали GEZ (за їхні зусилля щодо нагляду за збиранням ліцензійних зборів публічними телевізійними та радіокомпаніями), Сенатор Берліна з внутрішніх справ („за його більш ніж сумнівне виправдання за використання так званих „безшумних СМС” берлінською поліцією”), T-Mobile (за збирання IP (Internet Protocol) адрес споживачів з даними про розмір орендної плати за житло”) та уряд СШІА (за примушення „Європейських і особливо Німецьких авіакомпаній надавати різноманітним органам влади США доступи до значної кількості даних про купівлю авіаквитків всіх пасажирів, які летять до США”).

Тим часом Іспанський Філіал організації Комп’ютерщики за соціальну відповідальність у місті Памплона організував вже другу церемонію нагород премією „Великий Брат”. Одним з переможців стало Міністерство Освіти та Науки за контроверсійну LSSI, якою передбачено вперше в Європі обов’язок зберігання інформації щодо трафіку та передбачено великі штрафи за багато видів діяльності в Інтернеті.

Премію в приватному секторі отримав Хабієр Рібас, юрист компанії Прайс Вотерхаус Куперс, який подав 95 тисяч позовів до іспанських користувачів за поширення аудіо файлів в режимі онлайн.

В Швейцарії переможцем стало Міністерство Оборони, яке запитувало інформацію у призовників у надзвичайно наполегливому тоні щодо таких тем, наприклад, як сексуальна орієнтація. Слідчий Трекані з Луізани, який наказав мобільним операторам передати всі данні щодо розмов з певних основних станцій, також отримав премію.

В Австрії Європейська комісія та Женелі Фоуртоу відзначилися, спільно отримавши перші місця в політичні категорії, за їхні зусилля спрямовані на розробку контроверсійного проекту Директиви щодо примусового дотримання інтелектуальної власності. Інші нагороди отримали Європейське патентне бюро (за надання патентів за ідеї в інформаційних технологіях) та Австрійський поштовий сервіс (за продаж бази змін адрес фірмам, які займаються директ маркетингом).

Більше можна дізнатися тут:

Офіційна Сторінка Німецької премії „Великий брат”:

http://www.bigbrotherawards.de

Також дивіться: “Datenkraken-Oscars: Gebuehren fuer Big Brother,” Heise Online, 24 October 2003

Офіційна Сторінка Іспанської премії „Великий брат”:

http://www.bigbrotherawards-es.org

Офіційна Сторінка Швейцарської премії „Великий брат”:

http://www.bigbrotherawards.ch

Більше про Австрійську премію „Великий брат”:

http://www.bigbrotherawards.at

Brigitte Zarzer, “Schweinische ‘Big Brother Awards’-Verleihung in Oesterreich,” Heise Telepolis, 27 October 2003

А також тут:

http://www.edri.org/cgi-bin/index?funktion=view&id=000100000117

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

за повідомленнями Вісника Глобальної кампанії за свободу в Інтернеті (GILC)

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: