Публікація

Ужгородська приймальня УГСПЛ презентує перші підсумки роботи в Закарпатській області

Відкрита у січні цього року приймальня Української Гельсінської спілки в місті Ужгороді підбиває підсумки роботи за перший квартал.

«Приймальня, яка відкрилася у нашому місті, є унікальною тому, що окрім надання безкоштовної правової допомоги, ми організовуємо інформаційно-просвітницькі заходи та кампанії спрямовані на надання звичайним громадянам базових необхідних знань у сфері прав людини. Тож ми відкриті до співпраці, і закликаємо громадські організації та активістів, освітян, бібліотекарів, органи місцевого самоврядування, журналістів долучатися до проведення спільних заходів», — наголосив координатор УГСПЛ в місті Ужгород, Борис Кондратюк.

Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини провела міжнародну документальну фотовиставку «Війна за Мир», отримавши схвальні відгуки. Виставка побувала у Хусті, Перечині, Львові, Кошицях та була представлена на міжнародному семінарі «Партнерство України та НАТО». На її фотографіях зображені добровольці, зокрема бійці окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» у складі 93 механізованої бригади Збройних сил України.

DSC_6513

Саме виставка «Війна за Мир» була представлена на фестивалі «Дні України» в місті Кошице у Словацькій Республіці. Мова йшла про окремий блок експозиції, у якому були представлені задокументовані порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини, зокрема порушення Додаткового протоколу ІІ до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949. А саме – стаття 4, про основні гарантії гуманного поводження, посягання на життя, здоров’я, фізичний і психічний стан осіб, отримання освіти дітьми та інше, та стаття 16, про захист культурних цінностей та місць відправлення культу.

«На даних фото ви можете побачити чіткі фотодокази порушення прав людини. Для українського народу, як члена європейської спільноти, це – трагедія. Тому логічним і наступним кроком буде долучення приймальні УГСПЛ до процесу тиску на владу для ратифікації Римського статуту. Ми вимагаємо міжнародного правосуддя та хочемо унеможливити подальші злочини», – зазначив Борис Кондратюк.

SONY DSC

Українська Гельсінська спілка має велику методологічну базу та напрацювання в різних сферах щодо розбудови громадянського суспільства. Тож, пріоритетною в проведені інформаційних кампаній є співпраця з освітніми закладами, вишами та бібліотеками.

У рамках діяльності Спілки працює Центр стратегічних справ. Якщо проблема набуває системності (за кількістю справ), то таку справу можуть порушувати не лише на локальному рівні, але й на рівні національному. У разі ж, якщо всі національні важелі впливу вичерпані, справа потрапляє на розгляд до Європейського суду з прав людини.

12800296_587602864736713_5435968205036990511_n

Одним з напрямків роботи приймальні є документування злочинів серед категорій населення, які стали свідками порушень прав людини в окупованому Криму чи зоні проведення антитерористичної операції.

Так за перший квартал задокументовано свідчення 4-х очевидців, які вимушено покинули свої домівки теперішньої зони АТО та стали свідками порушень.

Громадська приймальня УГСПЛ в місті Ужгород домовилась про співпрацю у сфері проведення семінарів та надання первиної правової  допомоги з Перечинською міською радою. Співпрацю підтвердили також Закарпатський обласний центр зайнятості, Ужгородська центральна міська бібліотека, Перечинська центральна районна бібліотека, Ужгородський міський комісаріат.

Після робочої зустрічі з мером міста Перечин на офіційному сайті Перечинської міської ради була розміщена google-форма, яка дає можливість в online-режимі отримувати питання та відповідати на звернення клієнтів.

4 березня відбулась зустріч представників Ужгородської приймальні УГСПЛ, громадської організації «Закарпатська громада»,  ОСН «Самоорганізація Оріховиці» та Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки.

 

SONY DSC

У березні приймальня долучилась до процесу обговорень стосовно засудження злочинів проти людства, а відтак і перейменувань вулиць, що мають відповідні назви.

18 березня, у приміщені Центру культур національних меншин Закарпаття, приймальня провела виїзне засідання для надання безоплатної правової допомоги. Цільова аудиторія заходу – учасники бойових дій. У ході зустрічі була надана консультація на тему «Право на інформацію». Учасники отримали вичерпну інформацію про можливості звернень до Ужгородської міської ради та прокуратури міста. Одним з результатів зустрічі стало сприяння приймальні УГСПЛ в наданні інформації, яку учасники бойових дій не могли отримати понад півроку.

Допомогою, яку надає ужгородська громадська приймальня, є переважно консультації або інформаційна допомога, але також сюди належить постачання літератури та допомога у підготовці документів. Безумовно важливою також є можливість Спілки звернутись до об’єкта оскарження від імені клієнта.

1 ст

Щодо категорій населення, які звертаються до громадської приймальні, слід відзначити військовослужбовців та їхні родини. Вони є найчисельнішою категорією. Далі йдуть внутрішньо переміщені особи, громадські активісти та пенсіонери. Звертаються також самотні матері, безробітні та бездомні особи, жертви насильства, засуджені та інші.

2 ст

З точки зору гендерного поділу до приймальні звертається більше чоловіків, аніж жінок.

3 ст

Об’єктом оскарження найчастіше виступають органи місцевого самоврядування, органи соціального захисту, міністерства оборони та їх підрозділи, правоохоронні органи та інше.

4 ст

Щодо суті звернень, то переважає соціальне забезпечення, далі – цивільне право, порушення прав споживача, майнове право та відшкодування збитків.

4 ст

Найпоширенішим способом звернення є особистий прийом. Також часто – це телефонні дзвінки, рідше -електронні звернення.

За цей час була налагоджена співпраця з такими організаціями, як «Справа Кольпінга в Україні», «Карітас», «Закарпатський дім», «Закарпаття-Донбас», «Айдар волонтерська допомога», Інформаційний центр НАТО при Ужгородському національному університеті, «Словацько-Український Центр Партнерства». Також у вигляді меморандуму була задокументована співпраця з організаціями «Простір молоді», «Спілка медійників Закарпаття», Ужгородським місцевим центром з надання безоплатної вторинної допомоги.

Серед співробітників  та волонтерів приймальні є випускники всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», координатори проектів, юристи, політологи-аналітики, координатор Аmnesty Іnternational в Ужгороді та інші фахівці.

Нагадуємо, для того, аби потрапити на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні, перед тим, обов’язково записавшись за телефоном – 066 585 14 75.

Графік прийому: понеділок – п’ятниця, з 10:00 до 19:00.

Електрона адреса: [email protected]

Адреса громадської приймальні УГСПЛ  в Ужгород: площа Кирила і Мефодія, 1, кабінет 52 (5 поверх ).

Звернутися можна також,  заливши повідомлення  за  посиланням або ж заповнивши google-форму.

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).

 

Прес-служба ГО «Закарпатська громада»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: