Публікація

Узагальнення подій, які відбулися у Житомирській області протягом 150 днів повномасштабної російсько-української вій-ни: 24 лютого – 24 липня 2022 року

У цій публікації подається узагальненна інформація, зібрана Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для Путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 151 добу повно масштабної російськоукраїнської війни.

 

Було задокументовано та внесено до бази даних 141 епізоди. Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документуванн яміжнародни хзлочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Житомирській області.

В даній статті ми публікуємо узагальнення подій, які відбулися у  Житомирській області протягом 151 дня повно масштабної російсько-українськоївійни (24 лютого – 24 липня2022 року). Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.

Детальний опис подій за період 24 лютого – 24 липня 2022 року та посилання на вихідні джерела інформаці їміститься у щоденних хроніках за цей період.

 

  1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За досліджуваний період у Житомирській області  нами було зафіксовано загалом 29 епізодів, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

Тип втрати чи порушення прав Постраждалих Задокументовано епізодів
Загибель людини 23 10
Поранення людини 79 19
Усього епізодів 102 29

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

За даними, яківже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період загалом в Житомирській області внаслідок артобстрілів та загинуло щонайменше 23 людини та було поранено щонайменше 79 людей.

 

  1. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень в результаті артобстрілу

 

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Житомирській області  за досліджуваний період внаслідок артобстрілів було пошкоджено щонайменше 589 об’єкта цивільної інфраструктури, серед яких:

Вид об’єктів Кількість
Будівлі житлово-побутового призначення 508
Будівлі освітньо-виховних закладів 10
Будівлі лікувально-оздоровчих закладів 4
Будівлі державних установ 4
Будівлі культурно-розважальних закладів 1
Будівлі культового призначення 3
Об’єкти підприємницької діяльності та комерційно-виробничого призначення 37
Об’єкти транспортної інфраструктури 4
Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення 4
Господарчі угіддя, ліси 7
Автомобілі, транспортні засоби 3
Об’єкт невідомий 5
Загалом об’єктів 589

 

  1. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період в Житомирська область мали місце щонайменше наступні події:

Подія Епізодів
Артилерійський обстріл (бомбардування) 141

 

  1. Інформація про задокументовані факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами

За зібраною нами інформацією, протягом досліджуваного періоду в Житомирській області  нами були задокументовані наступні факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами:

Попередня кваліфікація події Кількість
РС 8 (2) (b) (ix). Пошкодження чи знищення історичних пам’яток, лікарень, релігійних споруд, закладах освіти, науки, мистецтва 20
РС 8 (2) (b) (v) Обстріл населеного пункту без наслідків 4
РС 8 (2) (b) (ii). Напад на цивільний об’єкт 17
РС 8 (2) (b) (iv) Знищення або пошкодження майна 71
РС 8 (2) (b) (iv) Загибель людини внаслідок обстрілу 10
РС 8 (2) (b) (iv) Поранення внаслідок обстрілу 19

 

Ці дані потребують уточнення. Назва категорії в стовпчику «Попередня кваліфікація події» ні в яком уразі не є точним описом певного міжнародного злочину за Римським статутом Міжнародного кримінального суду, а надається виключно з інформаційною метою. Остаточну кваліфікацію події уповноважений надавати виключно суд.

 

  1. Висновки

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, щомали місце загибель та поранення цивільних осіб, руйнування й пошкодження цивільних об’єктів – житлових будівель та об’єктів інфраструктури за рахунок навмисних обстрілів та не вибіркових обстрілів.

Ми вважаємо, що такі діяння можна попередньо кваліфікувати як злочини проти людяності за статтею 8 параграф (2) пункт (b) підпункти (ii), (iv), (v), (ix).

 

Збірінформаціїтриває. Якщови можете надатидодатковуінформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: