Публікація

Узагальнення подій, які відбулися у Рівненській області протягом 274 днів повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 листопада 2022 року

У цій публікації подається узагальнена інформація, зібрана Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для Путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 274 добу повно масштабної російськоукраїнської війни.

Було задокументовано та внесено до бази даних 31 епізод.

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування як міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Рівненській області.

В даній статті ми публікуємо узагальнення подій, які відбулися у  Рівненській області протягом 274 днів повно масштабної російсько-української війни (24 лютого – 24  листопада 2022 року).

Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.

 

  1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За досліджуваний період у Рівненській області  нами було зафіксовано загалом 4 епізоди, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

Рівненська область:

 

Тип втрати чи порушення прав Постраждалих Задокументовано епізодів
Загибель людини 4 1
Поранення людини 12 3
Усього епізодів 16 4

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період загалом в Рівненській області внаслідок артобстрілів та загинуло 4 людини та було поранено щонайменше 12 людей.

 

1.2. Інформація про зґвалтування та інші порушення прав людини

За інформацією, яка вже задокументована в нашій базі, за досліджуваний період загалом в Рівненській області не було зафіксовано факти можливого зґвалтування цивільних осіб.

 

1.3  Інформація про зникнення людей.

За інформацією, яка вже задокументована в нашій базі, за досліджуваний період загалом в Рівненській області не було зафіксовано факти можливого зникнення цивільних осіб.

 

  1. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень в результаті артобстрілу

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Рівненській області  за досліджуваний період внаслідок артобстрілів було пошкоджено щонайменше 110 об’єктів цивільної інфраструктури, серед яких:

 

Вид об’єктів Кількість
Будівлі житлово-побутового призначення 90
Будівлі освітньо-виховних закладів 1
Будівлі лікувально-оздоровчих закладів 1
Об’єкти підприємницької діяльності та комерційно-виробничого призначення 5
Об’єкти транспортної інфраструктури 3
Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення 7
Автомобіль, транспортний засіб 1
Громадська організація 1
Господарчі угіддя, ліси 1
Загалом об’єктів 110

 

  1. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період в Рівненській області мали місце щонайменше наступні події:

 

Подія Епізодів
Артилерійський обстріл (бомбардування) 16
Ракетний удар 15

 

  1. Інформація про задокументовані факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами

За зібраною нами інформацією, протягом досліджуваного періоду в Рівненській області нами були задокументовані наступні факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами:

 

Попередня кваліфікація події Кількість
РС 8 (2) (b) (ix). Пошкодження чи знищення історичних пам’яток, лікарень, релігійних споруд, закладах освіти, науки, мистецтва 2
РС 8 (2) (b) (ii). Напад на цивільний об’єкт 6
РС 8 (2) (b) (iv) Знищення або пошкодження майна 19
РС 8 (2) (b) (iv) Загибель людини внаслідок обстрілу 1
РС 8 (2) (b) (iv) Поранення внаслідок обстрілу 3

 

Ці дані потребують уточнення. Назва категорії в стовпчику «Попередня кваліфікація події» ні в яком уразі не є точним описом певного міжнародного злочину за Римським статутом Міжнародного кримінального суду, а надається виключно з інформаційною метою. Остаточну кваліфікацію події уповноважений надавати виключно суд.

 

  1. Висновки

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що мали місце загибель та поранення цивільних осіб, руйнування й пошкодження цивільних об’єктів – житлових будівель , освітньо -виховних закладів, лікувально – оздоровчих закладів, об’єктів інфраструктури, об’єктів транспортної інфраструктури та об’єктів підприємницької діяльності за рахунок навмисних обстрілів та не вибіркових обстрілів.

Росія продовжує цілеспрямовані напади на цивільні об’єкти, так зокрема російські військові здійснили ракетні обстріли по території Рівненської області 22.10 та 15.11.2022 по об’єкту критичної інфраструктури, внаслідок ракетних ударів зазнали пошкоджень цивільні будівлі. Внаслідок ракетного обстрілу 22.10 – пошкоджено цивільні будинки , господарські приміщення, адміністративна будівля та приміщення центру реабілітації дітей з інвалідністю.  15.11. –  пошкоджено 9 приватних житлових будинків та 1 багатоповерхівка.

Ми вважаємо, що такі діяння можна попередньо кваліфікувати як воєнні злочини за статтею 8 параграф (2) пункт (b) підпункти (ii), (iv), (v), (ix).

 

Збір інформації триває. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, напишіть нам на адресу [email protected]

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: