Публікація

Узагальнення подій, які відбулися у Рівненській області протягом 213 днів повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнена інформація, зібрана Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для Путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 213 діб повномасштабної російськоукраїнської війни у Рівненській області.

 

Було задокументовано та внесено до бази даних 23 епізоди. Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Рівненській області.

 

В даній статті ми публікуємо узагальнення подій, які відбулися у Рівненській області протягом 213 днів повно масштабної російсько-української війни (24 лютого – 24  вересня  2022 року). Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.

 

Детальний опис подій за період 24 лютого – 24 вересня 2022 року та посилання на вихідні джерела інформації міститься у щоденних хроніках за цей період.

 

  1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За досліджуваний період у Рівненській області нами було зафіксовано загалом 4 епізоди, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

 

Рівненська область:

 

Тип втрати чи порушення прав Постраждалих Задокументовано епізодів
Загибель людини 4 1
Поранення людини 11 3
Усього епізодів 15 4

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період загалом в Рівненській області внаслідок артобстрілів та загинуло 4 людини та було поранено щонайменше 11 людей.

 

1.2. Інформація про зґвалтування та інші порушення прав людини

За інформацією, яка вже задокументована в нашій базі, за досліджуваний період загалом в Рівненській області не було зафіксовано факти можливого зґвалтування цивільних осіб.

 

1.3  Інформація про зникнення людей.

За інформацією, яка вже задокументована в нашій базі, за досліджуваний період загалом в Рівненській області не було зафіксовано факти можливого зникнення цивільних осіб.

 

  1. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень в результаті артобстрілу

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Рівненській області  за досліджуваний період внаслідок артобстрілів було пошкоджено щонайменше 90 об’єктів цивільної інфраструктури, серед яких:

 

Вид об’єктів Кількість
Будівлі житлово-побутового призначення 74
Будівлі освітньо-виховних закладів 1
Будівлі лікувально-оздоровчих закладів 1
Об’єкти підприємницької діяльності та комерційно-виробничого призначення 5
Об’єкти транспортної інфраструктури 3
Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення 5
Господарчі угіддя, ліси 1
Загалом об’єктів 90

 

  1. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період в Рівненській області мали місце щонайменше наступні події:

 

Подія Епізодів
Артилерійський обстріл (бомбардування) 16
Ракетний удар 7

 

  1. Інформація про задокументовані факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами

За зібраною нами інформацією, протягом досліджуваного періоду в Рівненській області нами були задокументовані наступні факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами:

 

Попередня кваліфікація події Кількість
РС 8 (2) (b) (ix). Пошкодження чи знищення історичних пам’яток, лікарень, релігійних споруд, закладах освіти, науки, мистецтва 2
РС 8 (2) (b) (ii). Напад на цивільний об’єкт 3
РС 8 (2) (b) (iv) Знищення або пошкодження майна 14
РС 8 (2) (b) (iv) Загибель людини внаслідок обстрілу 1
РС 8 (2) (b) (iv) Поранення внаслідок обстрілу 3

 

Ці дані потребують уточнення. Назва категорії в стовпчику «Попередня кваліфікація події» ні в яком уразі не є точним описом певного міжнародного злочину за Римським статутом Міжнародного кримінального суду, а надається виключно з інформаційною метою. Остаточну кваліфікацію події уповноважений надавати виключно суд.

 

  1. Висновки

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що мали місце загибель та поранення цивільних осіб, руйнування й пошкодження цивільних об’єктів – житлових будівель , освітньо -виховних закладів, лікувально – оздоровчих закладів, об’єктів інфраструктури, об’єктів транспортної інфраструктури та об’єктів підприємницької діяльності за рахунок навмисних обстрілів та не вибіркових обстрілів.

 

За попередній місяць на території Рівненської області зафіксовано 4 воєнні злочини, зокрема це : пошкодження житлових будинків – що найменше 30;  пошкодження будівлі лікувально – оздоровчого закладу – 1; пошкоджено об’єкт інфраструктурного забезпечення -1, а також внаслідок авіаудару сталось загорання близько гектара лісового масиву.

 

Головним управління Національної поліції в Рівненській області на інформаційний запит Громадської приймальні УГСПЛ в м. Рівному надано наступну інформацію:

У період з 24.02.2022 – 05.09.2022 слідчим управлінням на території Рівненської області зареєстровано  112 кримінальних проваджень за ст. 438 Кримінального кодексу України (Порушення законів та звичаїв війни).

 

Ми вважаємо, що такі діяння можна попередньо кваліфікувати як воєнні злочини за статтею 8 параграф (2) пункт (b) підпункти (ii), (iv), (v), (ix).

 

Збір інформації триває. Як що ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: