Публікація

Узагальнення хронології подій у Хмельницькій області під час російського вторгнення на територію України за період 24.02.2022 – 24.08.2022

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для Путіна» про ймовірно скоєні воєнні злочини російськими окупантами у Житомирській області з лютого по червень 2022 року повномасштабної російсько-української війни.

 

Було задокументовано та внесено до бази даних 8 епізодів з лютого по серпень 2022 року. ГО «Подільська правова ліга» веде документування міжнародних злочинів (злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Хмельницькій області.

В даній статті ми публікуємо узагальнення подій, які відбулись в Хмельницькій області з моменту повномасштабного вторгнення російських військ на територію України ( 24 лютого – 24 серпня 2022 року). Інформація в цій публікації спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.

Детальний опис подій з лютого по серпень 2022 року та посилання на першоджерела містяться у щоденних хроніках за цей період.

 

  1. Інформація про жертви серед цивільного населення.

За досліджуваний період у Хмельницькій області нами було зафіксовано загалом 2 епізоди, пов’язаних із людськими втратами, пораненнями чи порушенням прав серед цивільного населення.

 

Хмельницька область:

Тип втрат чи порушення прав:       Постраждалих         Задокументовано епізодів

Поранення людини                                      3                                             2

Усього                                                                3                                             2

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення.

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, досліджуваний період загалом в Хмельницькій області внаслідок ракетних ударів  поранено щонайменше 3 людини.

 

  1. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень в результаті бойових дій.

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Хмельницькій області, за досліджуваний період внаслідок ракетних обстрілів було пошкоджено щонайменше 16 об’єкти цивільної інфраструктури, серед яких:

 

Вид об’єктів                                                                                                Кількість

Будівлі житлово-побутового призначення                                                      9

Об’єкти підприєм., діяльності та комерційно-виробничого признач.     2

Об’єкт інфраструктурного життєзабезпечення                                               2

Господарчі угіддя, ліси                                                                                           3

Загалом об’єктів                                                                                          16

 

За задокументованими даними, серед об’єктів: житлові будинки,  інфраструктура життєзабезпечення, нафтобази, господарчі угіддя, ліси.

Найбільша кількість пошкодженого та зруйновного майна на території Хмельницької області сталась 24 серпня 2022, внаслідок двох ракетних обстрілів, було пошкоджено та зруйновано близько 9 будівель різного призначення.

 

  1. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період.

Подія                                                                                                 Епізодів

Ракетний удар                                                                                             8

 

  1. Інформація про задокументовані факти, які можна попередньо кваліфікувати які міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами

За зібраною нами інформацією, протягом досліджуваного періоду в Хмельницькій області нами були задокументовані наступні факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами:

 

Попередня кваліфікація події                                                         Кількість

РС 8 (2) (b) (iv) Поранення внаслідок обстрілу                                        2

РС 8 (2) (b) (iv) Знищення або пошкодження майна                               6

 

Ці дані потребують уточнення. Назва категорії в стовпчику «Попередня кваліфікація події» ні в якому разі не є точним описом певного міжнародного злочину за Римським статутом Міжнародного кримінального суду, а надається виключно з інформаційною метою. Остаточну кваліфікацію події уповноважений надавати виключно суд.

 

Висновки

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що у Хмельницькій області пошкоджень внаслідок ракетних ударів зазнають  об’єкти інфраструктури, господарчі угіддя та ліси. Господарчі угіддя та ліси зазнають пошкоджень здебільшого внаслідок падіння ракети після спрацювання системи ППО. Це є безумовно, порушенням міжнародного гуманітарного права. Застосування зброї, яка призводить до надмірних пошкоджень або невибіркових страждань людей, чи веде до невибіркових руйнувань  заборонена міжнародними угодами.

Ми вважаємо, що такі діяння можна попередньо кваліфікувати як злочини проти людяності за ст. 8 параграф 2 пункту (b)  підпункту (ix) (iv).

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: