Публікація

Узагальнення інформації про події у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни за період 24 лютого – 5 березня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області.

Текст: Владислав Должко, Євген Захаров. Джерело сайт ХПГ

Сьогодні ми публікуємо узагальнення інформації про подій за 10 днів (24 лютого – 5 березня 2022 року). Інформація в цій публікації ґрунтується на зібраних нами даних та потребує уточнення.

Детальний опис подій за період 24 лютого – 5 березня 2022 року та посилання на вихідні джерела інформації міститься у щоденних хроніках подій за цей період.

Збір інформації триває. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

1. Географічна локалізація

Місто Харків

Наявна інформація про масивні обстріли цивільної інфраструктури та житлових районів Салтівка, ХТЗ, П’ятихатки, житловий масив «Горизонт».

Також під обстріли потрапили райони Олексіївка, Холодна гора, Нові Дома, Москалівка, район станції метро «Київська», вул. Одеська, Велика Данилівка, пос. Жуковського, Шишківка, Шатилівка, район проспекту Гагаріна, вул. Клочківська, район Аеропорту, мікрорайони Павлове поле, Сонячний, а також центр міста.

Харківська область

В області повідомлялося про масивні обстріли міста Ізюм та Ізюмського району, міста Чугуїв та Балаклія, селища Циркуни, Руська Лозова та Яковлівка.

Також наявна інформація, що від обстрілів та атак постраждали місто Лозова, селища міського типу Пісочин, Печеніги, Рогань, селище Східний, Березівка, села Хорошеве, Гороховатка, Зернове, Олексіївка, Підлиман, Попівка, Куньє, Веселе, Волохів яр, Лозовеньки.

2. Інформація про жертв серед цивільного населення (вбиті, поранені)

За інформацією «Суспільне Харків», станом на 18:00 5 березня 2022 року від поранень внаслідок артобстрілів та бойових дій на Харківщині загинули 194 людини, серед яких 126 цивільних, у тому числі 5 дітей.

Поранення дістали 433 людини, серед яких 312 – цивільні.

3 березня 2022 року під час обстрілів у Харкові загинула співробітниця спеціальної місії ОБСЄ Марина Феніна.

3. Інформація про об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень в результаті військових дій

За наявною інформацією внаслідок артобстрілів та бойових дій було пошкоджено щонайменше:

  • Житлові будинки – 350 (точну кількість встановити неможливо через інтенсивність та масивність бомбардувань та обстрілів);
  • Заклади освіти – 19, серед яких школи – 10, будівлі вищих навчальних закладів та закладів професійної (професійно-технічної) освіти – 9;
  • Медичні заклади – 4;
  • Заклади культури або спорту – 4;
  • Об’єкти цивільної інфраструктури – 32, серед яких заводи та великі підприємства – 6, об’єкти транспортної інфраструктури – 4, об’єкти ресурсної інфраструктури та інфраструктури ЖКГ – 3, інші об’єкти цивільної інфраструктури – 19.

Ці дані потребують уточнення.

4. Інформація про зникнення українських публічних службовців, громадських активістів та інших осіб

Протягом документованого періоду наявна інформація про зникнення декількох осіб, серед яких 1 дитина (2009 рік народження).

1 березня 2022 року під час мирного мітингу мешканців міста Куп’янськ Харківської області проти окупації міста військами РФ пропав безвісти депутат міської ради Микола Маслій.

5. Висновок

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що мали місце загибель та поранення цивільних осіб та руйнування й пошкодження цивільних об’єктів – житлових будівель та об’єктів інфраструктури за рахунок навмисних обстрілів та невибіркових обстрілів. Такі діяння можна кваліфікувати як воєнні злочини за статтею 8 параграф 2 пункти (а) (i), (iii), (iv), (b) (i). (ii), (iv), (v) Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: