Публікація

Увага! Джеймси Бонди чудять в парламенті

Не знаємо, як там депутати (можливо в них здоровий глузд атрофувався за 4 роки натискання на кнопки), але наш офіс просто шокований. Щойно Верховна Рада України прийняла в другому читанні Законопроект про Службу Зовнішньої розвідки України – весь абсурд ситуації в тому, що правки Комітету до другого читання вносилися не в той законопроект, за який голосували в першому читанні. В другому читанні голосували за інший законопроект!
«Бєзпрєдєл» почався з внесення в ВРУ Президентом України законопроекту проекту Закону про Службу зовнішньої розвідки України № 8437, який відзначався такими особливостями:
– відсутність законопроекту на сайті ВРУ – що є рідким явищем для зареєстрованого законопроекту;
– єдиний доступний на сайті ВРУ документ щодо цього законопроекту  – висновок  Головного науково-експертного управління ВРУ, де вказувалося, що законопроект в принципі гарний, але стаття номер 5 є таємною – і це порушує Конституцію.
Правозахисниками був піднятий невеличкий шум з приводу порушення Конституції, але цей законопроект був прийнятий в першому читанні 17 листопада. Як виявилося, до депутатів поставилися краще, аніж до громадськості – їм роздали по примірнику Законопроекту з Пояснювальною запискою до проекту Закону про службу зовнішньої розвідки України та Поданням Президента. Ми одразу ліквідували цю дискримінацію на основі депутатства та розмістили скановану копію проекту закону на сайті Спілки (index.php?id=1133169359), що певною мірою пожвавило відвідуваність сайту – документи були популярні. Зокрема, стаття 5 цього Законопроекту звучала так: «Загальна чисельність особового складу служби (додаток №1 – таємно)».

 А далі почалося саме цікаве – на сайті вчора з’явилися 2 нових та цікавих документи: висновок Головного юридичного управління, де вже ні про яку 5 статтю мова не йде та ТАБЛИЦЯ ПОПРАВОК до проекту Закону про Службу зовнішньої розвідки України підготовлена Народними депутатами України, що є членами Комітету з питань національної безпеки і оборони. У цій таблиці стаття 5 нібито прийнята в першому читанні звучить так:

«Стаття 5. Загальна чисельність особового складу Служби. Затвердити особовий склад Служби в існуючій чисельності.»

Ми вітаємо відмову від неконституційної секретності, але ж не можна підміняти текст законопроекту після голосування в першому читанні перед внесенням на розгляд до профільного комітету. З нас знову будуть сміятися в Європі – сьогодні Верховна Рада України проголосувала за цей законопроект в другому читанні і в цілому. Тепер справа за Президентом, якому законопроект потрапить на підпис.

Також по темі:

Таємний законопроект
index.php?id=1133169359

“Хто підставив Президента?”- прес-реліз
index.php?id=1132216355

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: