Публікація

«Унікальний доробок» Уповноваженого з прав людини

Уже три роки ні парламент, ні суспільство не бачать доповідей омбудсмена про права людини в Україні. І ось, нарешті, з нагоди 60-річчя Загальної декларації прав людини з’явилась Спеціальна доповідь уповноваженого Верховної Ради з прав людини «Стан дотримання Україною міжнародних стандартів у галузі прав і свобод людини». Красива зовні, товста книга на 258 листів! З тисненою золотом обкладинкою.

Можна зробити висновок, що не даремно український омбудсмен так довго чекала з доповідями. Вона ретельно готувалась. І в цій книзі всі охочі матимуть змогу прочитати про реальний стан з правами людини в Україні.

Проте виявилось, що доповідь займає лише чверть книги, і, нажаль, не являє собою ґрунтовного аналізу стану з правами людини в Україні. Більшу ж частину Доповіді складають документи Організації об’єднаних націй. Загальна декларація прав людини, Конвенції тощо.

Сама Ніна Іванівна скромно назвала своє творіння «унікальним доробком».

Для порівняння, щорічна доповідь правозахисних організацій тільки за 2007 рік складається з майже 300 сторінок. І кожен розділ книги містить перелік та аналіз порушень того чи іншого права. У доповіді також аналізується чинне законодавство, що сприяє порушенням прав і свобод, а також законопроекти, що можуть змінити ситуацію. За підсумками дослідження надаються рекомендації для усунення порушень прав людини та основоположних свобод і поліпшення ситуації в цілому.

В «унікальному доробку» жодних рекомендацій не представлено. Як, власне, не представлено і грунтовної доповіді.

Проте спроба написати доповідь є важливим кроком зі сторони Уповноваженого, з чим її можна привітати.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: