Публікація

Укрзалізниця скаржиться на збитковість і купує смітники понад 5 тисяч гривень кожен

Державний монополіст “Укрзалізниця” скасовує низку соціально значущих маршрутів поїздів, мотивуючи це економічною доцільністю. Проте, економічна доцільність не заважає підприємству оголошувати тендери на придбання позолочених мобільних телефонів, чи смітників за 5 тисяч гривень.

Як повідомляють ЗМІ, “Укрзалізниця” дозволяє собі проводити досить сумнівні і коштовні держзакупівлі.

Так, нещодавно служба матеріально-технічного постачання “Львівської залізниці” придбала 200 смітників ціною понад 5 тисяч гривень кожен. При цьому, середня ринкова ціна вуличних урн коливається від 600 до 1000 гривень.

У серпні “Укрзалізниця” після набуття розголосу у ЗМІ розірвала тендерну угоду на придбання позолочених мобільних телефонів.

Пізніше “Укрзалізниця” скасувала через “непереборну силу” тендер із закупівлі золотих та срібних нагрудних значків на суму 279 тисяч гривень.

У вересні державний монополіст через тендер закупив за бюджетні кошти 40 статуеток загальною вартістю 800 тисяч гривень.

Нагадаємо, що з 1 листопада з 1 листопада перестали курсувати потяги Сімферополь-Чернігів, Хмельницький-Київ. З 8 листопада будуть скасовані маршрути Знам’янка-Шевченко-Москва, Львів-Адлер, Львів-Вроцлав, Маріуполь-Львів, Маріуполь-Липецьк. Протягом листопада також перестануть діяти маршрути Київ-Астана, Харків-Уфа, Харків-Липецьк, Харків-Калінінград, Харків-Мурманськ.

“Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає, що такий крок Укрзалізниці є зловживанням монопольним становищем та спробою перешкоджати в реалізації громадянами права на свободу пересування“.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: