Публікація

Україну попросили відзвітуватися про стан справ зі свободою мирних зборів

Комітет Міністрів Ради Європи, який стежить за виконанням рішень Європейського суду з прав людини попросив Україну відзвітуватись про стан виконання рішення у справі Вєренцова.

Нагадаємо, що цим рішенням Європейський суд з прав людини відзначив 20-ти річну законодавчу прогалину в сфері свободи мирних зібрань та запропонував Україні терміново визначити вимоги до організації та проведення мирних демонстрацій, так само як і підстави для їх обмеження, та закріпити їх відповідними законодавчими актами.

Комітет міністрів Ради Європи запросив в Уряду план дій щодо виправлення вказаних недоліків, та графік виконання цього плану. В рішенні також наголошено про важливість попередження порушень свободи мирних зібрань.

Варто зауважити, що Олексія Вєренцова в Європейському суді з прав людини представляв юрист Української Гельсінської спілки з прав людини в рамках Фонду стратегічних справ.

За словами Михайла Тарахкала, директора зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини: «Таке рішення Комітету Міністрів Ради Європи є очікуваним і я сподіваюсь, що найближчим часом воно повністю буде виконано Україною. Адже проблеми, які були підняті у справі Вєрецова є структурними. І, враховуючи кількість мирних зібрань, які проводяться щоденно, швидке вирішення цих проблем є вкрай важливим для українського суспільства». 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: