![](https://www.helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2024/07/zahlushky-UHSPL-750-450-piks-4-380x145.png)
Майже 250 тисяч українських дітей визнані постраждалими від війни
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
Минулі роки у Вірменії відмітились порушеннями свободи мирних зібрань та висловлювань, а саме – надмірним застосуванням сили зі сторони працівників правоохоронних органів під час розгону мітингів.
Ціль тренінгу полягала в навчанні правозахисників документуванню порушень прав людини, пов’язаних зі здійсненням права на свободу зібрань та висловлювань. Тема є актуальною, враховуючи, що 2 квітня у Вірменії відбудуться вибори президента. Громадянське суспільство готується до можливих фальсифікацій і, внаслідок, до масових протестів.
У ролі тренерів виступили представники та партнери Будинків прав людини з Сербії, Білорусі, Хорватії, Грузії. Україну представляли Олексій Біда, координатор Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини та Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор Прав Людини».
На тренінгу говорили про етичні дилеми та принципи документування порушення прав людини, підготовку до проведення моніторингу мирного зібрання. Учасники дізнались, як працювати з відео, як убезпечити польові групи моніторів. Попрактикувались у інтерв’юванні постраждалих та написанні звітів.
Олексій Біда: «Обмін досвідом між тренерами різних країн для мене був безцінним. Це була можливість порівняти тенденції порушень свободи мирних зібрань не лише в країнах пострадянського простору, але і всього колишнього соцтабору».
Валерія Рибак: «В моніторингу порушень свободи мирних зібрань дуже важливою є системність. Проводячи спостереження за мирними зібраннями постійно, можна уникнути багатьох порушень, як зі сторони поліції, так і учасників. Бо монітори – це професійні свідки, не залучені до процесу, які, володіючи низкою навичок, мають можливість скласти повну картину подій. Важливо, що за допомогою моніторингу є можливість стане не в опозицію до влади, а побудувати партнерські стосунки та разом рухатись у напрямку правової держави. Щиро бажаю учасникам тренінгу сил, оскільки шлях є довгим, але не подолавши його – залишишся на місці».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024