Публікація

Україна вперше потрапила у міжнародну доповідь про переслідування правозахисників

Міжнародна організація Міжнародна федерація за права людини (FIDH) відзначає придушення опозиції та громадянського суспільства в Україні. Про це йдеться в щорічній міжнародної доповіді Обсерваторії по захисту правозахисників*, присвяченій ситуації з переслідуванням правозахисників та громадських активістів в світі та України зокрема.

Доповідь готується за оцінкою фактів переслідування правозахисників у понад 70 країнах світу

FIDH віднесла Україну до категорії держав, де зафіксовано «найбільш серйозний тиск на правозахисників». До таких країн експерти також віднесли Латвію, Ірак, Уганду, Руанду, Індонезію, Афганістан, Пакистан, Індію, М’янму і більшість латиноамериканських країн.

У доповіді згадані обшук в квартирі координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, який підозрювався в поширенні порнографії; репресії проти активістів, що заважали будівництву дороги на території харківського парку ім. Горького; побиття і спроби порушення кримінальних справ проти голови кримського відділення Всеукраїнської громадської організації інвалідів споживачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР» Андрія Федосова, який оприлюднив інформацію про погані умови утримання в психіатричних закладах Криму.

 Автори документа також відзначили, що з початку 2010-го до середини 2011 року ситуація в регіоні помітно погіршала. Поряд з Білорусією, Росією, Узбекистаном та іншими країнами СНД в Україні різко зросли авторитарні тенденції.

Нагадаємо, що напередодні Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група представили результати дослідження про політичні переслідування в Україні протягом 2010-2011 років.

За даними українських правозахисників, за рік з політичних мотивів були порушені кримінальні справи щодо 50 громадських активістів і 11 громадських організацій”.

 

* Обсерваторія по захисту правозахисників – спільна програма Міжнародної Федерації по захисту правозахисників та Всесвітньої організації проти катувань (ОМСТ) по моніторингу переслідувань правозахисників у світі, заснована в 1997 році. Щорічна доповідь публікується англійською, французькою, іспанською, російською та арабською мовами.

 

* Міжнародна федерація за права людини (FIDH) – це рух, що складається з 164 членських організацій, які працюють в більш ніж ста країнах. У своїй діяльності федерація спирається на дослідження, свідоцтва, кампанії і правову роботу з метою захисту та дотримання прав людини. Вже майже 90 років FIDH бореться за дотримання прав та основних свобод, захист жертв правопорушень та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини.

 

* Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) — найбільша в Україні асоціація громадських правозахисних організацій, метою якої є сприяння практичному виконанню гуманітарних статей Заключного акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) 1975 року, інших прийнятих на його розвиток міжнародних правових документів, а також усіх інших зобов’язань України в сфері прав людини та основних свобод. Українська Гельсінська спілка з прав людини була створена 1 квітня 2004 року та складається з 30 громадських правозахисних організацій-учасників. Спілка є неприбутковою та неполітичною організацією.

***

 

Фото надане Центром інфомації з прав людини

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: