Публікація

Україна в майбутньому може стати Батьківщиною китайців, індійців та пакистанців

Кожного року мільйони людей в усьому світі подорожують в пошуках кращого життя. Хтось залишає дім в пошуках високооплачуваної роботи. Інші шукають можливості отримання освіти або просто хочуть змінити клімат. Однак, багато з них залишили свої домівки і рідні країни примусово.
Біженці – це люди, які обрали переїзд не по своїй волі. Вигнанці зі своїх селищ та міст, роз’єднуються зі своїми сім’ями через збройні конфлікти або переслідування, біженці рухаються лише в пошуках безпеки.
(Витяг із звернення Верховного Комісара ООН у справах біженців Антоніу Гутерріша)

«Проблема біженців та мігрантів поєднує уряди країн світу, адже результати в цій сфері можливі лише тоді, коли країни працюють разом». Про це на прес-конференції присвяченій сучасним міграційним тенденціям в Україні заявив Бернард Богеспергер, експерт представництва Європейської комісії в Україні та Білорусі.

То які ж міжнародні механізми створені для регулювання сучасних міграційних тенденцій?

На початку 2001 року Управління Верховного Комісара у справах біженців (УВКБ ООН) і Шведська міграційна служба висунули спільну ініціативу з метою сприяння діалогу з питань притулку та незаконної міграції. Ініціативу було названо «Сьодеркопінгським процесом» на честь міста Сьодеркопінг у Швеції, де відбулася перша зустріч. У ній брали участь посадовці з міграційних та прикордонних органів Білорусі, Литви, Польщі та України, а також представники Уряду Швеції, УВКБ ООН, Європейської Комісії та Міжнародної організації з міграції. У 2002 році – Угорщина, Естонія, Румунія та Словаччина. На сьогодні процес охоплює ці десять країн.

Метою процесу є співробітництво з Україною, Білоруссю та Молдовою для вирішення проблем нерегульованої транзитної міграції та питань, пов’язаних із притулком.

Для України на сьогодні надзвичайно важливим є вирішення питань пов’язаних з біженцями та мігрантами. Адже територію нашої держави щороку перетинають 40 мільйонів іноземців. З них п’ять тисяч осіб отримало статус біженців.

Найбільше мігрантів в Україні з Росії, Азербайджану, та Молдови. Українці ж найбільше полюбляють нелегально відвідувати та залишатися у Польщі.

Цікавий прогноз оприлюднили учасники прес-конференції стосовно найближчого майбутнього України. Виявляється незабаром її заповнятимуть мігранти з Пакистану, Індії та Китаю. Українці ж (значна частина) в пошуках кращого життя і роботи переберуться в країни ЄС.

Марина Говорухіна

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: