Публікація

У 2005 році порушено 125 кримінальних справ за фактами нестатутних відносин у Збройних силах та зафіксовано 19 самогубств

У 2005 році за фактами нестатутних взаємовідносин, тобто дідівщини, було порушено
125 кримінальних справ за статтею 406 Кримінального кодексу України. Кожний випадок нестатутних взаємин у військовій частині ретельно розслідується на предмет виявлення системи знущань та принижень і кожному виявленому факту дається правова оцінка – запевняють військові.

Про це було повідомлено 9 березня на брифінгу за участю начальника Військової служби правопорядку в Збройних Силах України – начальника Головного управління Військової служби правопорядку в ЗС України генерал-майора Сергія Глєбова та начальника Головного управління з гуманітарних питань та соціального захисту Збройних Сил України генерал-майора Олександра Копаниці.

Загальна кількість загиблих чи як їх офіційно називають „втрати особового складу в Збройних Силах України” у 2005 році склали 101 особу. Найбільша кількість загиблих припадає на офіцерський корпус – 41 чоловік. Крім того, загинуло 16 прапорщиків, 18 військовослужбовців служби за контрактом, а також 26 строковиків. Необхідно додати, що більша частина загиблих (понад 60%) пішла з життя внаслідок особистої необережності, безпечності, вживання спиртних напоїв, порушень елементарних заходів безпеки в позаслужбовий час та в побуті.

Під час виконання службових обов’язків загинуло 37 військовослужбовців. Зокрема, самогубства – 9, бойові втрати – 8, ураження електрострумом – 4, порушення заходів безпеки – 3, порушення правил поводження зі зброєю – 3, перекидання військової техніки – 2, утоплення – 1, вбитий цивільними – 1, ураження блискавкою – 1, падіння бетонної плити з даху – 1, вбивство співслужбовцями – 1, збитий автомобілем – 1, ДТП на службовому транспорті – 1, ДТП у якості пасажира – 1.

64 військовослужбовці загинули поза умовами виконання обов’язків військової служби. Зокрема, самогубства – 10, збито на дорогах та загинули пасажирами – 15, ДТП на власному транспорті – 12, вбито цивільними особами – 8, утоплення – 4, отруєння алкоголем – 4, падіння з висоти – 3, збито потягами – 2, ураження електрострумом – 2, падіння освітлювального стовпа – 1, падіння балки при будівництві – 1, порушення правил пічного опалення – 1, вбитий співслужбовцем – 1.

У 2005 році Генеральною прокуратурою України було обліковано 847 злочинів, 442 з яких є військовими, а 405 – загальнокримінальними. Загалом, починаючи з 2000 року, коли було зафіксовано 1.703 злочини, спостерігається стала тенденція щодо зменшення кількості правопорушень, скоєних військовослужбовцями Збройних сил України. Зокрема, у 2001 було зареєстровано 1.129 злочинів, у 2002 – 967, у 2003 – 1.013, у 2004 – 1.030.

Також варто наголосити, що кількість таких злочинів зменшується. Зокрема, у 2000 році таких злочинів було – 193, у 2001 – 149, у 2002 – 141, у 2003 – 146, у 2004 – 176.

Протягом 2005 року органами дізнання ВСП за ознаками злочинів, передбачених статтями 406 та 424 Кримінального кодексу України порушено 36 та відповідно 12 кримінальних справ, які після проведення дізнань направлені до військових прокуратур для провадження по ним досудового слідства.

Для додаткової інформації

7 березня 2002 року було прийнято Закон України “Про Військову службу правопорядку в Збройних Силах України”, яким передбачалося створення спеціального правоохоронного формування в складі Збройних Сил України. Основна мета діяльності Військової служби правопорядку в Збройних Силах України полягає в забезпеченні законності, правопорядку та військової дисципліни в Збройних Силах України, забезпечення конституційних прав військовослужбовців.

Відповідно до цього Закону гранична чисельність військовослужбовців і працівників Військової служби правопорядку в Збройних Силах України (ВСП) була визначена як така, що не може перевищувати 1,5 відсотки від загальної чисельності Збройних Сил України. На сьогодні Військова служба правопорядку у Збройних Силах України складається з 53 структурних підрозділів ВСП із чисельністю 3,321 особи. Зокрема, ВСП ЗС України складається з Головного управління, Центрального управління, чотирьох територіальних управлінь, 9 зональних відділів та 11 зональних відділень. Крім того, ВСП має у своєму складі 3 окремих батальйони, 10 окремих рот, 12 окремих взводів, Навчальний Центр та дисциплінарний батальйон. Протягом 2006 року в ході проведення планових організаційних заходів штатна чисельність ВСП скоротиться на 139 чоловік.

У ході проведення заходів розвитку ВСП передбачається введення (формування) нових структурних підрозділів та удосконалення існуючих структур спеціального призначення (протидії диверсіям і терористичним актам), дізнання та розшукової роботи, службових розслідувань та профілактики.

УГСПЛ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: