Публікація

Центр громадянських свобод звинувачує МВС у брехні

ЗАЯВА

 

Центр Громадянських Свобод висловлює глибоке занепокоєння поширенням неправдивої інформації Відділом зв’язків з громадськістю Головного управління МВД України в м. Києві у виправдання неправомірного розгону мирної акції та незаконного затримання Назарія Боярського працівниками міліції.

Так, 1 липня 2012 року у м. Києві по вул. Шота Руставелі мало відбутися фінальне закриття фотовиставки «Права людини поза грою» з нагоди проведення Євро-2012. Фотовиставка, яка композиційно складається із десяти стендів, після офіційного відкриття у Києві мандрувала разом із футбольним чемпіонатом містами Львів, Харків та Донецьк. На прикладах реальних людських історій вона демонструє найважливіші проблеми порушення прав людини в Україні за останні два роки, серед яких: обмеження свободи мирних зібрань та асоціацій, катування та жорстоке поводження в міліції, ідеологічне переслідування та свобода слова, вибіркове судочинство та політичні репресії, бідність та соціальна нерівність.

Партнерами виставки виступили потужні громадські організації, серед яких Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська Правозахисна Група, Асоціація українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна», Товариство Лева, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», Донецький Меморіал, Донецьке обласне відділення Комітету виборців України, Молодіжна Правозахисна Група – Харків, ХОФ «Громадська Альтернатива», ВМГО «Дебатна Академія» та інші.

Оприлюднення правозахисними організаціями дійсного стану дотримання прав людини в Україні та характеристика на виставці відповідних ним статей Конституції України і є на думку речників міліції тими діями, що характеризують дану акцію як «политическую».

Паралельно з фотовиставкою мав стартувати марафон листів підтримки видатному білоруському правозахиснику, кандидату на здобуття Нобелевської премії миру Алесю Беляцькому, який за активну діяльність на посаді голови білоруського правозахисного центру «Весна» та віце-президента Міжнародної Федерації Прав Людини бувзасуджений до 4 років і 6 місяців посиленого режиму з конфіскацією майна. Саме відомий на весь світ Алесь Беляцький і фігурує у поясненні в якості  «заключенного иностранного гражданина».

Про проведення мирної акції у формі фотовиставки та збору підписів було заздалегідь повідомлено міську владу, що підтверджується відповідним документом, продемонстрованим працівникам міліції. Попри це та у відсутність будь-яких законних правових підстав, посилаючись на те, що виставка та  близько 10 волонтерів, знаходячись на тротуарі, «заважають проїзду транспорту», заступник голови Печерського РОВД В.С.Соцький та його колеги наказали згорнути фотовиставку. Із рук міліції було продемонстровано незавірену копію рішення суду щодо заборони проведення мирних зібрань визначеним у рішенні суб’єктам та з конкретним переліком вулиць, серед яких не значилася вул. Шота Руставелі. Коли організатори вказали на ці неточності, прозвучав наказ «Припинити демагогію», учасники фотовиставки були оточені щільним колоною бригади міліції, які розпочали демонтаж стендів. Правоохоронці відмовилися складати протокол на місці та затримали одного із організаторів акції Назарія Боярського, погрожуючи за те, що організатори «не захотіли домовитися», протримати його у відділку добу. Описані події були зафіксовані на відеокамеру.

У самому Печерському районному відділу міліції Андрію Діденко, координатору програм Харківської Правозахисної Групи, черговий по відділку повідомив, що Назарій Боярський до відділку не був доставлений, про що свідчить відсутність запису у журналі. В той час Назарія протримали близько 40 хвилин на подвір’ї міліції, відмовляючи в реєстрації у зв’язку з тим, що «скоро відпустять». Адвоката до затриманого допустили тільки за півтори години. Складений протокол про адміністративне правопорушення Назарій відмовився підписувати, зазначивши, що з ним не згоден. 2 липня 2012 року о 14 год. в Печерському районному суді м. Києва відбудеться розгляд справи. Інформаційні стенди досі не повернуті організаторам.

Центр Громадянських Свобод буде оскаржувати незаконні дії правоохоронців у суді. Працівників відділу зв’язків з громадськістю Головного управління МВД України в м. Києві  закликає сумлінно ставитися до покладеного на них обов’язку донесення до громадян достовірної інформації.

ДОВІДКА: Громадська організація «Центр Громадянських Свобод» була заснована у 2007 році для сприяння демократичного розвитку і утвердження прав людини в Україні та пострадянському регіоні. Завдання організації наступні: захист фундаментальних прав та свобод людини, представництво інтересів громадськості та здійснення громадського контролю над дотриманням прав людини в діяльності органів влади та місцевого самоврядування; робота з молоддю для формування нового покоління молодих правозахисників і громадських активістів; просвітництво та освіта у сфері прав людини та демократії; реалізація програм міжнародної солідарності.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

 

ГО «Центр Громадянських Свобод»                                                                            

О. Матвійчук

             

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: